7 نکته برای انتخاب پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی

پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی که از آن تحت عنوان پارتیشن های شیشه ای تاشو نیز یاد می شود را باید نوعی انقلاب در ساخت فضای تجاری دانست. آنها نه تنها میتوانند فضایی کاملا انعطاف پذیر از مسیر را به وجود آورند، بلکه جلوه ای کاملا مدرن و زیبا به محیط می بخشند که با شیک ترین و مدرن ترین فضاها تناسب دارد.

این انعطاف پذیری به شما این امکان را می دهد از یک فضا برای اهداف مختلف استفاده کنید. همچنین می توانید بسیاری از ویژگی های این نوع از پارتیشن اداری را کاملا به دلخواه و نیاز خودتان تنظیم کنید تا کاملا با فضای شما متناسب باشد.

اما مسئله اینجاست؛ زمانی که تصمیم میگیرید پارتیشن شیشه ای آکاردئونی داشته باشید، باید 7 نکته بسیار حیاتی را رعایت کنید. اگر خواهان آشنایی با این هفته نکته هستید، توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی

نکته اول: مشخص کنید هدف از ایجاد پارتیشن شیشه ای آکاردئونی چیست؟

قبل از اینکه هر اقدامی برای نصب و راه اندازی پارتیشن شیشه ای آکاردئونی داشته باشید، باید هدف خود در استفاده از آن را مشخص نمائید. اینکه آیا ادغام پارتیشن شیشه ای آن هم در یک فضایی مانند اتاق کنفرانس، سالن غذاخوری، فروشگاه های خرده فروشی و… مناسب است؟ از طرفی چگونگی نحوه استفاده از درب های شیشه ای آکاردئون نیز اهمیت دارد.

 • اتاق کنفرانس
  پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی در یک اتاق کنفرانس احتمالاً برای باز کردن فضایی برای سخنران اصلی و سپس ایجاد فضاهای کوچکتر برای جلسات برک آوت استفاده می شود.
 • هتل
  در هتل ها از پارتیشن شیشه ای آکاردئونی برای تأمین نیازهای فراوان مهمانان ود استفاده می کنند. خواه آنها در مراسم اجتماعات خانوادگی، همایش های تجاری، کارگاه های آموزشی یا مهمانی های تولد کودکان شرکت کنند. در هر صورت به یک فضای انعطاف پذیری احتیاج دارند.
 • سالن غذاخوری
  از پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی می توان در رستوران ها یا سایر فضاهای غذاخوری برای ایجاد مکان های جداگانه غذاخوری یا تقسیم قسمت هایی که غذا تهیه می شود استفاده کرد.
 • نمازخانه
  نمازخانه در طول روز براساس نیازهای متنوعی مورد استفاده قرار میگیرد و فضای موجود باید بتواند همه آنها را ساپورت کند. از برگزاری مراسم ختم گرفته تا جشن های مذهبی و… . از طرفی باید امکان شخصی سازی فضا با استفاده از پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی پاسخگوی نیاز افراد نیز باشد.
 • فروشگاه های خرده فروشی
  یکی از مزایای استفاده از پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی در فروشگاه های خرده فروشی این است که در صورت لزوم ورودی را گسترده تر کنید. در روزهای پرترافیک، استفاده از انعطاف پذیری این سیستم برای ایجاد جریان بهتر ترافیک باعث خوشحالی مشتریان هنگام ورود به فروشگاه می شود.

نکته دوم: قرار گرفتن پارتیشن شیشه ای

هنگامی که تصمیم میگیرید پارتیشن شیشه ای آکارئونی را نصب کنید، حتما باید به طرح موجود فضا توجه داشته باشید. تصمیم گیری در مورد مکان مناسب به شما کمک می کند تا بیشترین بهره را از سیستم ببرید.

می توان آنها را در مرکز اتاق قرار داد تا یک فضای بزرگ را به دو قسمت جدا کند. قرار دادن آن در قسمت ورودی هم اجازه می دهد تا ورودی بسته به نیازهای یک روز خاص تعریض یا محدود شود. برای فضاهای غیر سنتی یا صرفاً به دلیل علاقه بیشتر به طراحی، برخی از این سیستم ها را می توان با زاویه نصب کرد تا فضای منحصر به فردی ایجاد شود.

نکته سوم: پارتیشن شیشه ای آکاردئونی یک یا دو جداره

متخصصان برای ساخت پارتیشن های شیشه ای تک جداره از یک صفحه شیشه استفاده می کنند. از طرفی این سیستم پارتیشنی، شرایطی را به وجود آورد که طراحی آن به آسان ترین شکل ممکن انجام میگیرد. پس خیلی دور از انتظار نیست بگوییم؛ یک گزینه عالی برای ایجاد کارآمد فضاهای موقتی هستند.

اما سیستم پارتیشن شیشه ای آکاردئونی دو جداره متفاوت بوده و از دو صفحه شیشه ای استفاده می شود، و فضای بسیار کمی در بین آنها وجود دارد. از طرفی در مواردی که به حریم خصوصی صدا نیاز است، یکی از بهترین گزینه ها به حساب می آید. عملکرد صوتی و عملکرد نیمه اتوماتیک آن برای بسیاری از کاربردها ایده آل می باشد.

پارتیشن شیشه ای آکاردئونی یک یا دو جداره

نکته چهارم: ایجاد حریم خصوصی

با توجه به نیاز فضای شما، ممکن است به حریم خصوصی بصری نیاز باشد. چند گزینه مختلف برای دستیابی به سطح لازم حریم خصوصی بصری وجود دارد.

 • پرده های مجتمع
  با استفاده از سیستم پارتیشن شیشه ای دو جداره Movare ™ Movable می توان پرده ها را در فضای بین دو صفحه شیشه ای ادغام کرد. اینها را می توان به صورت دستی یا با کنترل از راه دور انجام داد و به سطح موجود، حریم خصوصی موجود انعطاف پذیری بخشید.
 • لعاب LCD
  سیستم پارتیشن شیشه ای تک جداره Movare ™ Movable دارای گزینه ای برای گنجاندن شیشه های LCD است. شیشه محافظت از حریم خصوصی LCD با چرخاندن سوئیچ از حالت شفاف به نیمه شفاف تغییر می کند و باعث ایجاد حریم خصوصی فوری در زمان و مکان مورد نیاز می شود.

نکته پنجم: انتخاب درب مناسب

گزینه های درب برای سیستم پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی دو جداره شامل درب های محوری یا تمام قد می باشند. در هر دو سیستم یک یا دو جداره، هر یک از پانل های انتهایی می توانند یک درب دسترسی محوری بدون چرخش باشند.

نکته ششم: پیکربندی پشته

تصمیم گیری در مورد چیدمان صفحات پارتیشن های شیشه ای آکاردئونی یک نکته مهم در انتخاب بهترین گزینه برای پارتیشن شیشه ای تجاری شما است. سیستم را می توان به گونه ای تنظیم کرد که در مرکز، کناره یا موازی قرار داده شود که از یک انتها یا هر دو انتها انباشته شده باشد. گزینه های تک نقطه، دوقلو و غلتک سنگین نیز موجود است.

نکته هفتم: مسئله طراحی

دیوارهای شیشه ای آکاردئونی می توانند کاملاً زیبایی فضای تجاری شما را تکمیل کنند. سرمازدگی، اوگو و کلمات سفارشی را می توان به طور جداگانه ترکیب کرد و به عنوان ببرند تجاری فضای شما و همچنین افزایش جذابیت زیبایی آن استفاده نمود.

کلام آخر

اگر قصد انتخاب و سفارش پارتیشن شیشه ای آکاردئونی را دارید، توصیه می کنیم قبل از هرگونه تصمیم گیری، در ابتدا با بخش تماس با ما سایت پارتیشن اداری مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان فعال در این شرکت با تجربه فراوانی که طی سال ها فعالیت در این عرصه بدست آورده اند، میتوانند راهنمایی های بسیار دقیق و کاملی را در اختیار شما قرار دهند.
مطمئن باشید که پس از مشورت با آنها نسبت به نیاز خود آگاهی کاملتری بدست خواهید آورد و انتخاب و تصمیم گیری برای شما راحت تر خواهد بود.