نکاتی در مورد چیدمان پارتیشن اداری

پارتیشن‌ های اداری یکی از محصولاتی هستند که برای تقسیم بندی قسمت‌ های مختلف ادارات یا شرکت‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این محصولات با استفاده از مواد اولیه گوناگون و در طرح‌ های متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌ کنند، همین تنوع بالا باعث شده تا مشتریان برای خرید این محصولات حق انتخاب بالایی داشته باشند. چیدمان پارتیشن اداری مورد بسیار مهمی است که حتماً در زمان سفارشی محصولات باید مد نظر قرار دهید. در مواردی دیده می‌ شود که بسته به نوع پارتیشن اداری، روند چیدمان آنها متفاوت خواهد بود. پس روند استفاده از پارتیشن اداری شیشه تفاوت زیادی با پارتیشن اداری ام دی اف خواهد داشت. در ادامه این مطلب نکاتی در مورد چیدمان پارتیشن اداری را با شما در میان خواهیم گذاشت تا در زمان انتخاب، خرید و نصب این محصولات تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیرید.

نکاتی در مورد چیدمان پارتیشن اداری
نکات مهم در خصوص چیدمان پارتیشن اداری

برای اینکه بهتر بدانیم چطور بخش‌ های مختلف پارتیشن اداری فضای مورد نظر خود را در کنار هم قرار دهیم، باید ابتدا به نوع و جنس پارتیشن اداری خریداری شده دقت کنید. هر کدام از انواع پارتیشن‌ های اداری دارای ویژگی‌ های خاصی هستند و توجه به این ویژگی‌ ها در زمان نصب پارتیشن کمک می کند تا استفاده بهینه‌ای از فضای مورد نظر خود برده باشید. به عنوان مثال پارتیشن شیشه‌ ای می‌ تواند به راحتی نور را عبور دهد و به این صورت در فضای مورد نظر شما مشکل روشنایی کمتری خواهید داشت. همچنین با استفاده از پارتیشن MDF بخش های مختلف اداره یا شرکت خود را به گونه‌ای از یکدیگر جدا کنید که کمترین مزاحمت برای کارکنان به وجود بیاید. البته باید این نکته بسیار مهم را همواره به یاد داشته باشید که نوع پارتیشن صرفاً یکی از موارد تاثیر گذار روی چیدمان پارتیشن اداری خواهد بود. به همین دلیل در بخش‌ های بعدی سعی می‌ شود که موارد مختلف که باید در کنار هم بررسی شوند را شرح دهیم.

توجه به میزان نور فضای شرکت یا اداری مورد نظر

یکی از نکات بسیار مهم که برای انتخاب چیدمان پارتیشن اداری حتما باید به آن توجه ویژه داشته باشید، میزان نور موجود در فضای شرکت است. زمانی که مقدار نور موجود در یک فضا کمتر از حد متوسط باشد، شاهد این خواهد بود که بازده کاری کارمندان و نیروهای کار در ادارات کاهش می‌ یابد. از سوی دیگر اگر روند پارتیشن بندی را به گونه‌ای انجام دهید که در طول روز به توانید از نور طبیعی خورشید استفاده کنید، میزان متوسط مصرف انرژی الکتریکی شما تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره که از نظر قیمت نیز گزینه مناسبی است کمک می‌ کند تا بتوانیم به راحتی علاوه بر نصب درست پارتیشن اداری، مسیر عبور نور در بخش‌ های مختلف را نیز فراهم کنیم. البته از آنجایی که بخش‌ های پایینی پارتیشن شیشه‌ای تک جداره و پارتیشن دوجداره استحکام کمتری دارند، می‌ توانید بخش پایینی پارتیشن اداری را از ام دی اف و قسمت بالایی آن را از جنس شیشه انتخاب کنید. در چنین حالتی چیدمان پارتیشن اداری باید به گونه‌ای باشد که نور طبیعی در طول روز به راحتی در تمامی بخش های اداره یا شرکت پخش شود.

کاربری مورد نظر و ساختار اداره یا شرکت

یکی از پارامترهای تعیین کننده چیدمان پارتیشن اداری، نوع اداره یا شرکت مورد نظر شماست. به عنوان مثال در نظر داشته باشید که به یک اداره یا شرکت در روز تعداد زیادی ارباب رجوع رفت و آمد می‌ کنند. در چنین شرایطی پارتیشن بندی مراجعه کنندگان بدون هیچ مشکلی بتوانند به قسمت‌ های مختلف مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند و ازدحام و شلوغی در فضای شرکت اداره به وجود نیاید. استفاده از پارتیشن اداری شیشه‌ای تک جداره یا دوجداره در چنین شرایطی گزینه خوبی به نظر نمی‌ رسد. چون به راحتی همه مراجعه کنندگان و افراد متفرقه می‌ توانند نسبت به همه فضاها دید داشته باشند. چیدمان پارتیشن اداری در چنین مکان‌ هایی باید به گونه‌ای باشد که بخش‌ هایی که در آنها مراجعه کننده رفت و آمد دارد از دیگر تقریباً جدا شوند. اما در ادارات و شرکت‌ هایی که میزان رفت و آمد ارباب رجوع در آنها پایین است، نیازی به در نظر گرفتن چه نکاتی نخواهید داشت و می‌ توانید تصمیم‌ گیری‌ های در مورد چیدمان پارتیشن اداری را با خلاقیت بیشتری انجام دهید.

نوع پارتیشن اداری

بسته به نوع پارتیشن اداری، چیدمان این محصولات نیز می‌ تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در شرایطی که از پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره استفاده می کنید، ویژگی هایی که این نمونه از پارتیشن اداری در اختیار شما قرار می‌ دهد تفاوت خواهد بود و با توجه به این ویژگی‌ ها است که باید روند چیدمان پارتیشن اداری طی شود. همچنین در شرایط دیگر چه قصد استفاده از پارتیشن اداری ام دی اف را دارید، ضخامت بالاتر محصولات نسبت به نمونه‌ های شیشه‌ ای و سایر ویژگی های آنها باعث می‌ شود تا رویکردهای متفاوتی را برای چیدمان در نظر بگیرید.

پارتیشن‌ های اداری از نوع‌ های مختلف، دارای ضخامت‌ های متفاوتی هستند که همین ضخامت‌ ها می‌ تواند یکی از فاکتورهای تاثیرگذار روی چیدمان پارتیشن اداری باشد. به عنوان مثال استفاده از پارتیشن شیشه‌ های دوجداره، نسبت به پارتیشن تک جداره فضای بیشتری را بعد از نصب اشغال می‌کنند و افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند، حتماً برای چیدمان پارتیشن اداری به این موضوع توجه خواهند داشت.

عایق حرارتی پارتیشن اداری

این روزها استفاده از پارتیشن دوجداره این امکان را به ما می‌ دهد که بتوانیم فضاهای مورد نظر خود را به سادگی از هم جدا کنیم. دوجداره بودن این محصولات باعث می‌ شود تا عایق مناسبی در برابر سر و صدا و حرارت باشند. قدرت عایقی در برابر سر و صدا که باعث افزایش تمرکز نیروهای کار خواهد شد، اما قدرت عایق حرارتی همیشه به نفع شما کار نمی‌ کند. به عنوان مثال در نظر داشته باشید که از پارتیشن شیشه‌ های دوجداره برای تمامی قسمت ها شرکت یا اداره خود استفاده می‌ کنید. در چنین شرایطی حرارت هر قسمت نگه داشته می‌ شود و برای تامین گرمایش و سرمایش قسمت‌ های مختلف پارتیشن بندی در اصل نیاز به تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مجزا خواهید داشت.

یکی از نکات مهم در مورد چیدمان پارتیشن اداری، همین است که با استفاده از آنها میزان مصرف انرژی را به صورت بهینه کاهش داده و از سوی دیگر حتماً تاثیراتی که ویژگی‌ های مختلف این محصولات روی محیط می‌ گذارند را مد نظر قرار دهید.

پارامتر راحتی کارمندان در چیدمان پارتیشن اداری

یکی از ویژگی‌ های انواع پارتیشن اداری این است که باعث می‌ شوند هر کارمند فضای خصوصی خاص خود را در اختیار داشته باشد. تجربه نشان داده که این کار باعث می‌ شود بازده کلی نیروهای کار شما افزایش یابد. استفاده از پارتیشن شیشه‌ای تک جداره قطعاً کمک می‌ کند که فضای خصوصی سازی شده و در اختیار نیروی کار قرار بگیرد اما همچنان بقیه افراد نسبت به محل کار او دید کافی دارند. همین به مدیران اجازه می‌ دهد تا وضعیت کارکرد نیروهای خود را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهند.

استفاده از پارتیشن شیشه‌ای دوجداره از آنجایی که در برابر سر و صدا قدرت عایقی مناسبی دارد، باعث می‌ شود تا آلودگی صوتی کمتری به کارکنان شما رسیده و به این صورت عوامل مزاحم از پیش روی آنها برداشته شوند. همچنین در مواردی که از پارتیشن اداری MDF استفاده می‌ کنید، این امکان را خواهید داشت یک فضای خصوصی سازی شده در اختیار کارمند خود بگذارید و به این صورت اجازه دهید تا با تمرکز بیشتری به کارهای خود ادامه دهند. پس بسته به انتظاراتی که از کارمندان خود دارید و هدفتان از به کارگیری پارتیشن اداری، چیدمان و نوع آن را می‌ توانید تغییر دهید.