5 نکته مفید برای نصب پارتیشن اداری

برای اینکه در محل کار، کارمندانی کارآمدتر داشته باشید، فراهم آوردن حریم خصوصی برای آنها بسیار حائز اهمیت است. اگر سری به شرکت ها بزنید، متوجه خواهید شد اکثریت کارمندان، با کوچک ترین موردی، حواسشان پرت می شود که این مسئله بر بهره وری آنها تاثیرگذار است. با توجه به اینکه موارد زیادی برای ایجاد حواس پرتی کارکنان وجود دارد، فکر نصب پارتیشن اداری در ذهن مدیران و صاحبان سرمایه جرقه میزند. آنها بر این باورند زمانی که حریم خصوصی مشخصی برای کارمندان به وجود آید، و احساس راحتی بیشتری در حین انجام کارهایشان داشته باشند، میتوانند آن را به بهترین نحو به اتمام برسانند.

اصلی ترین هدفی که باعث ایجاد و تهیه پارتیشن های اداری می شود، پایین آوردن سطح دید کارمندان نسبت به یکدیگر است. این مسئله به گونه ای رخ می دهد که بر سطح ارتباطات لازم بین آنها هیچ تاثیری نمی گذارد. با توجه به اینکه انواع مختلفی از پارتیشن ها وجود دارد، پارتیشن های کابین دار بر سروصدای اطراف به خوبی تاثیر نمی گذارد، از طرفی اتاقک ها طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده اند. اما سوال اصلی اینجاست؛ چگونه می توان از پارتیشن اداری استفاده نمود، بدون اینکه بر محیط کار تاثیری منفی بگذارد؟

در ادامه این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

 پارتیشن اداری

نکاتی برای انتخاب و نصب پارتیشن اداری

محال است به فکر نصب پارتیشن اداری را در ذهن داشته باشید و به نکات مرتبط با آن فکر نکنید. آیا می دانید این نکات کدام اند؟

هدف را مشخص کنید
امروزه چوب و شیشه دو ماده اصلی برای ساخت پارتیشن اداری به شمار می آیند. اما هر کدام از آنها از ویژگی های خاصی در این زمینه برخوردارند. پارتیشن بندی مبتنی به شیشه، به عقیده برخی از افراد، نمیتواند حریم خصوصی موردنظر را فراهم آورد. علاوه بر این، در دور نگه داشتن سروصدا موفق عمل نمی کند. از طرفی دیگر، پارتیشن های مبتنی بر چوب یا PVC در زمان جلوگیری از حواس پرتی بینایی، موفق تر عمل می کند. اما هیچگاه در مقابل صوت نمیتواند عرض اندام کند. از همین رو تهیه و نصب پارتیشن اداری، ارتباط مستقیمی با تقسیم فضای اداری دارد. باید اطمینان حاصل کنید پارتیشن های اداری مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کرده اید.

به سراغ پارتیشن های Demountable بروید
در حال حاضر، دفاتر بیشتر به دنبال مواد پارتیشنی قابل تخریب یا پارتیشن بندی آماده هستند. این پارتیشن ها در کارخانه تولید می شوند. اما بعداً می توانند به راحتی در محل کار نصب شوند. در نتیجه، محل کار برای مدت طولانی غیر قابل دسترس نمی ماند. این امر معمولاً در مورد نصب پارتیشن های چوبی و شیشه ای رخ می دهد. علاوه بر این، میزان گرد و غبار و ضایعات تولید شده در طی مراحل نصب نیز در این مورد کم است. مزیت مهم دیگر پارتیشن های قابل تخریب اداری این است که می توان از آنها استفاده مجدد کرد.

فضای کاری خود را دوباره طراحی کنید
قبل از شروع کار با پارتیشن بندی دفتر کار، خوب است که به سایر جنبه های مهم دفتر خود نیز نظیر خدمات آتش نشانی، تهویه مطبوع، روشنایی اضطراری و غیره نگاهی بیندازید. پارتیشن ها نباید به یک مانع تبدیل شوند. برای هر یک از جنبه های فوق الذکر از این رو، هماهنگی مناسب در این زمینه کاملاً ضروری است. در غیر این صورت، تغییر طرح پارتیشن پس از اتمام کار کاملاً مشکل ساز و زمان بر خواهد بود.

اجازه کتبی
در بعضی از ساختمان ها قبل از ایجاد تغییر در ساختار آن، مجوز کتبی از مقام مربوطه لازم است. به همین دلیل، اگر نمی خواهید در مراحل بعدی پارتیشن بندی با مشکلی روبرو شوید، اطمینان حاصل کنید که تمام مقالات لازم را به همراه دارید.

بودجه خود را تنظیم کنید
در ابتدا، اطمینان حاصل کنید بودجه مشخصی برای پارتیشن های اداری در نظر گرفته اید. در این زمینه بهتر است کمی ذهنیت انعطاف پذیر داشته باشید. هزینه ها ممکن است گاهی اوقات کمی بیشتر شود . مخصوصاً اگر قصد تهیه مواد با کیفیت و خوب را دارید. بنابراین بهتر است که به کیفیت مواد اولیه اهمیت بیشتری دهید تا بودجه.

علاوه بر آنها، جنبه های جزئی دیگری نیز وجود دارد که در نصب پارتیشن اداری اهمیت دارد. انتخاب یک تامین کننده معتبر مواد اولیه مهم است. به علاوه، شما همچنین باید بررسی ها را در وب سایت های مربوط در زمینه پارتیشن اداری بررسی کنید. در این راستا کارشناسان و متخصصان سایت پارتیشن اداری می توانند راهنمایی های بسیار دقیقی را در زمینه مراحل ساخت و نصب پارتیشن اداری در اختیار شما قرار دهند. تنها کافیست به بخش تماس با ما مراجعه کنید. چه بسا که در این حین متوجه شوید، نکات بسیار زیاد دیگری وجود دارد که میتواند انتخاب و نصب پارتیشن اداری شما را تحت تاثیر قرار دهد. از همین رو قبل از هرگونه اقدام، دریافت مشاوره و راهنمایی هایی موثر از افرادی باتجربه در این زمینه میتواند کارآمد به حساب آید.

 انتخاب و نصب پارتیشن اداری