4 دلیلی که می گویند پارتیشن شیشه ای مات برای استفاده دفاتر مفید است

دفتار امروزی، پارتیشن های شیشه ای مات را به عنصری قابل طراحی برای استفاده در یک محیط کار روشن و دلباز و در عین حال، حافظ سطح حریم خصوصی که در برخی موارد به منظور تکمیل کار روزانه نیاز است، تبدیل کرده است. این نوع از پارتیشن های شیشه ای در یک فضای اداری از دامنه گسترده ای برخوردار می باشند و همواره کمک می کنند تا سطح بالاتری از بهره وری، برقراری ارتباط با محیط کار و به طور کلی انعطاف پذیری بالایی را در راستای شخصی سازی فضای دفتر مطابق با روحیات و مشخصات فردی مشاهده کنید. اما پارتیشن شیشه ای مات چگونه میتواند نیاز ما را برطرف سازد؟ بهره گیری از آن چه مزایایی را با خود به همراه خواهد داشت؟ در ادامه این محتوا به بررسی این موضوع می پردازیم.

 

مزایای پارتیشن های شیشه ای مات

مزایای پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن های شیشه ای مات اغلب به صورت سفارشی طراحی و در اختیار مشتریان قرار میگیرد. این نوع از پارتیشن کمک می کند تا حریم خصوصی افراد افزایش پیدا کند و البته روابط مثبتی بین کار و سلامتی افراد در یک محیط کارمندی اداره به وجود آید. به همین دلیل است که بهره گیری از پارتیشن شیشه ای مات را گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در دفاتر امروزه با هدف بهینه سازی سلامتی و بهره وری کارمندان می دانند.

اما دیگر دلایل مفید بودن این نوع از پارتیشن چیست؟

1. افزایش حریم خصوصی
یکی از محبوب ترین مدل های مدرن طراحی دفاتر، یک دفتر کار آزاد است که منجر به تقویت همکاری می‌ شود. به علاوه، نور طبیعی را افزایش دهد و در راستای افزایش جذابیت نیز نقشی داشته باشد تا بتواند قدرت خلاقیت و تخیل افراد را تشویق کند. با این حال، حتی در یک محیط دفتری آزاد، برخی از دفاتر، اتاق های کنفرانس و حتی اتاق جلسات به حریم خصوصی بیشتری نیاز دارند. پارتیشن شیشه ای مات، به نوعی مزایای بهره گیری از این نوع پارتیشن ها را افزایش داده اند و حریم خصوصی بیشتری را برای افراد شاغل در آن فضا فراهم آورده اند.
این نوع از پارتیشن ها قابل سفارش بوده و شما میتوانید میزان درجه ماتی آن را تا آن مقدار که برای شما مقدور می باشد تعیین نمائید. این مسئله را فراموش نکنید؛ پارتیشن اداری شیشه ای مات می تواند دارای یک بخش بزرگ مات باشد در حالی که هنوز نور را از طریق بخش های شفاف در بالا و پهلو به داخل اتاق منتقل می کند.
از طرفی دیگر اتاق هایی که جلسات کوچک در آن برگزار می شوند اغلب برای ساخت آنها از دیوارهای تقسیم کننده شیشه ای مات استفاده می شود در حالی که فضای زیادی از آن را بخش شفاف تشکیل داده و به نوعی با کل محیط ارتباط برقرار می کند، در حالی که همچنان برای کسانی که در داخل اتاق کار می کنند حریم شخصی حفظ شده است.

2. روابط کاری مثبت
در یک محیط اداری، یافتن تعادل مناسب بین فضای خصوصی و مشترک به منظور تقویت روابط کاری مثبت بین کارکنان، مهم است. این فضاها از آنجا که کارکنان قادر به گردهم آمدن برای همکاری هستند، روابط کاری مثبت را ارتقا می بخشد، اما آنها فضای خاص خود را نیز دارند که در آن می توانند بی سر و صدا کار کنند. پارتیشن های اداری شیشه ای مات به دفاتر اجازه می دهند تا این تعادل را کاملاً برقرار کنند و به ایجاد فضای کاری مثبت کمک نمایند.
در یک دفتر با دیوارها یا اتاقک های سنتی، انتخاب زمان مناسب برای نزدیک شدن به یک همکار ممکن است دشوار باشد و این وقفه ها می تواند منجر به کاهش بهره وری شود. دیوارهای تقسیم کننده شیشه مات، نمای محدودی را به دفاتر ارائه می دهند که در عین بهبود روابط کارکنان، می توانید از حریم شخصی بسیار خوبی برخوردار شوید. از آنجا که یخ زدایی می تواند به صورت سفارشی ساخته شود، هر دفتر می تواند پارتیشن شیشه ای مات خود را برای ایجاد حریم خصوصی بهینه برای نیازهای فردی خود طراحی کند.

 

پارتیشن شیشه ای مات اداری

3. بهره وری بالاتر
برقراری ارتباط بیشتر با دفاتر کار، اغلب با مزایایی همچون در اختیار داشتن نور طبیعی همراه است. اما مسئله اینجاست که پارتیشن شیشه ای مات می تواند میزان بهره وری افراد را تا حدود زیادی افزایش دهد. برطبق نظرسنجی های صورت گرفته توسط Future Workplace از بیش از 1600 کارمند، ویژگی شماره یک محل کار مورد نظر کارمندان “دسترسی به نور طبیعی و چشم اندازهای بیرون” است.
جالب اینجاست که پارتیشن شیشه ای مات نه تنها این توانایی را دارد که نور طبیعی را از پنجره های خارجی به داخل فضای اتاق هدایت کند و یک فضای کاری جداگانه را برای شما رقم بزند بلکه بهره وری کارمندان را تا حدود زیادی افزایش دهد. این مسئله را میتوان از جمله مهم ترین دلیل مفید بودن این نوع از پارتیشن ها در دفاتر اداری دانست. این افزایش نور طبیعی باعث افزایش انرژی طبیعی در اثر هجوم ویتامین D خواهد شد و در نتیجه سطح رفاه و آرامش کارمندان را تا حدود زیادی افزایش می دهد. بر طبق مطالعات صورت گرفته در دانشگاه کرنل؛ کارمندان در محیط های اداری روزانه با کاهش 84 درصدی علائم خستگی چشم، سردرد و حتی تاری دید روبرو می شوند که نور طبیعی میتواند آن ها را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
پارتیشن های اتاق شیشه ای مات با در اختیار داشتن شفافیت و افزایش حریم خصوصی، بهترین شرایط را در هر دو دنیا فراهم می کنند و می توانند کارمندان را از سفرهای غیر ضروری برای یافتن شرکای همکاری بهتر نجات دهند. با یک نگاه سریع، آنها می توانند ببینند که چه کسی در دسترس است و چه کسی شلوغ است در حالی که همه هنوز می توانند فضای خصوصی خود را حفظ کنند و بهره وری بالایی داشته باشند.

4. سلامتی و روحیه بهتر
قرار دادن دیوارهای تقسیم کننده شیشه مات در حین طراحی دفتر به کارمندان کمک می کند تا ارتباط خود را با یکدیگر حفظ کنند در حالی که به طور همزمان نه تنها حریم خصوصی خود را حفظه کرده اند، بلکه به خوبی از نور طبیعی در محیط کار خود استفاده می کنند. نور طبیعی نه تنها منجر به افزایش بهره وری کارمندان می شود، بلکه در مجموع منجر به سلامتی و روحیه بهتر کارکنان نیز خواهد شد.
مطالعات نشان می دهد که دسترسی به نور طبیعی در طول روز کاری، می تواند سطح اختلال عاطفی فصلی (SAD) را در ماه های زمستان کاهش دهد و همچنین می تواند مدت، میزان و کیفیت خواب شبانه را بهبود بخشد. پارتیشن شیشه ای مات همچنین باعث کاهش سطح سر و صدا در سراسر دفتر و افزایش حریم خصوصی صدا می شود و به کارمندان اجازه می دهد بدون هیچگونه حواس پرتی و با تمرکز کامل به انجام وظایف خود بپردازند.
سطح بالای روحیه کارمندان به افزایش میزان نور طبیعی، کاهش سر و صدا در سراسر دفتر و فضای همکاری نسبت داده می شود. این عوامل می تواند منجر به سطوح بالاتر بهره وری و رفاه عمومی دفتر شود. گنجاندن دیوارهای تقسیم کننده شیشه مات باعث می شود نور طبیعی، حریم صدا و فضای همکاری فراهم شود و محیطی برای کارمندان به وجود آید که نشان دهد، صاحبان شرکت و مدیران برای سلامتی و رفاه آنها ارزش قائل اند. محیطی که به وضوح بهزیستی کارکنان را ارزیابی می کند، نه تنها برای محیط کاری، بلکه برای زندگی کارمندان خارج از کار نیز می تواند مزایای چشمگیری داشته باشد.

 

پارتیشن های اداری شیشه ای مات