4 تصور غلط از پارتیشن شیشه ای

امروزه در دنیای پیشرفته‌ ای زندگی می کنیم، دنیایی که هر لحظه برای فراهم آوردن یک زندگی آسان تر در تلاش است. این روزها به راحتی میتوان متوجه شد؛ استفاده از پارتیشن های شیشه ای و پانل ها به گونه‌ ای بسیار ویژه و خاص در طراحی دفتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یکی از کاربردهای خاص دفاتر مدرن و معاصر شناخته می شود. مزیت‌های پارتیشن های دیواری شیشه ای به عنوان روشی برای ایجاد فاصله و جداسازی فضا در دفاتر باز، مفهومی گسترده پیدا کرده و این روزها در دوران خطرناک ویروس کرونا نه تنها بر سلامتی و رفاه کارکنان تاثیر می گذارد بلکه در پایداری، کاهش هزینه ها، انعطاف پذیری و کاهش هزینه نگهداری نیز مزایایی را با خود به همراه دارد. اما سیستم پارتیشن های شیشه ای با وجود مزایای فراوان، دارای تفکرات غلط متعددی است که باید از بین برود. بیایید.
در این محتوا با این تصورات غلط آشنا شوید.

باورهای غلط خود را درباره پارتیشن شیشه ای بشناسید

همانطور که گفته شد همواره باورهای غلطی در رابطه با پارتیشن های شیشه ای موجود در دفاتر کار وجود دارد که از بین رفتن این تصورات نادرست و اشتباه میتواند تاثیرات بسیار زیادی در افزایش راندمان کاری داشته باشد. این تصورات عبارتند از؛

1. به راحتی می شکند

به راحتی می‌توانید به داخل پارتیشن شیشه ای نگاه کنید و با هر برخورد نگران شکستن و خرد شدن شیشه ها بر روی سرتان باشید. اما این تصور کاملا غلط و نادرست است. پارتیشن های شیشه ای فوق العاده محکم و بادوام هستند و احتمال خرد شدن آنها بسیار کم و تقریبا غیرممکن است. مگر اینکه اتفاقی نادر منجر به بروز چنین فاجعه ای در نزدیکی شما شود.
با درک نوع شیشه مورد استفاده در سیستم های پارتیشن دیواری شیشه، برطرف کردن این قبیل از تصورات غلط خیلی سخت و دور از دسترس نیست. در اصل سه نوع شیشه وجود دارد که در ساختارها استفاده می شود: آنیل، خو و لمینیت.
در این راستا افراد با توجه به نیاز خود میتوانند به سراغ تهیه آن بروند. باید بگوییم کارشناسان و متخصصان پارتیشن اداری میتوانند راهنمایی های دقیقی در این راستا خدمت شما ارائه دهند. کافیست با آنها ارتباط برقرار کنید. مراجعه به بخش تماس باما میتواند این نیاز شما را برطرف سازد.

 

پارتیشن شیشه ای دو جداره

2. نداشتن حریم خصوصی بصری

یکی دیگر از مشکلات یا تصورات غلط در رابطه با پارتیشن های شیشه ای عدم وجود حریم خصوصی بصری است. باید بگوییم که در حال حاضر و در دنیای پیشرفته امروزی چنین چیزی کاملا برعکس است و پارتیشن های شیشه ای گزینه های بسیار زیادی را فراهم آورده اند که اجازه می دهد سطح حریم خصوصی متناسب با نیازهای هر دفتر به راحتی تنظیم شود. به گونه ای که حتی انعطاف پذیری فوق العاده بالایی در حین طراحی آنان درنظر گرفته شده است.
یک گزینه که این روزها در حین استفاده از پارتیشن های شیشه ای پرطرفدار شده؛ انتخاب یک دیوار دوجداره به منظور ایجاد فضایی یکپارچه در محیط پارتیشن است.
منظور از شیشه دوجداره، صفحه ای شیشه ای است که با ایجاد فاصله ای بین دیواره‌ها، همچون پرده عمل کرده و قابلیت باز و بسته شدن دارد.

 

پارتیشن اداری و جداره شیشه ای

 

3. عدم رعایت حریم خصوصی صوتی

در یک دفتر مفهومی باز و فاقد هر سیستم پارتیشن بندی، حفظ حریم خصوصی صدا می تواند مسئله ساز شود. در حین تماس های مهم، صداها می توانند همپوشانی داشته باشند، صدای یک جلسه خصوصی می تواند به مناطق مجاور منتقل شود و سطح صدا می تواند مانع تمرکز شود. برخی معتقدند که یک مشکل اساسی در پارتیشن های شیشه ای این است که آنها حریم خصوصی لازم را برای انجام کارهای تجاری در محیط دفتر فراهم نمی کنند.
باز هم یک باور غلط دیگر.
هر دو سیستم پارتیشن تک جداره و دو جداره، حریم خصوصی مورد نیاز برای انجام کار موثر را فراهم می کنند. سیستم های پارتیشن دو جداره حتی یک دیوار جامد را به وجود می آورند و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی صدا را از بین می برند در حالی که تمام مزایای دیوار شیشه ای، یعنی جریان نور و سبک را شامل می شوند.
افزودن درب، اعم از لولایی یا محوری، کشویی همچنین درب انبار یا اتوماتیک، می تواند باعث افزایش سطح صدا در دفتر شود.

 

پارتیشن شیشه ای اداری ذو جداره

4. مردم به آن برخورد خواهند کرد

اگرچه این یک نگرانی معتبر و یک مشکل بالقوه در مورد دیوارهای شیشه ای است، اما می توان برای ایجاد یک سیستم پارتیشن دیوار شیشه ای از شیشه قاب دار، یخ زدایی و طرح های سفارشی، پرده های یکپارچه و الگوهای ترافیکی که به وضوح مشخص شده استفاده نمود.
این استراتژی ها نگرانی افرادی را که به دیوارهای جداره شیشه ای وارد می شوند، از بین می برد.
سیستم های پارتیشن بندی دیوارهای شیشه ای انعطاف پذیر و قابل تنظیم هستند و اجازه می دهند نور طبیعی فضای داخلی دفتر تحت فشار قرار گیرد و پایدار بماند زیرا در صورت لزون میتوانند دوباره پیکربندی شوند و پس از اتمام طول عمر، بازیافت شوند.
اکثر مشکلات قابل درک در مورد دیوارهای شیشه ای تصورات غلطی است که به راحتی رفع می شود.
می توان آنها را به صورت سفارشی برای حفظ حریم خصوصی بصری و صوتی تهیه کرد، به نگهداری کمتری نسبت به دیوار خشک نیاز دارند و از استحکام بسیار بالاتری نسبت به شیشه های حرارت دیده برخوردار هستند، همه اینها نگرانی در مورد شکستگی و خطرات مرتبط با آن را از بین می برد.
سیستم های دیوارهای شیشه ای یک فضای اداری مدرن با انعطاف پذیری یکپارچه ایجاد می کنند که همکاری و رفاه کارمندان و همچنین انتخاب پایدار و سازگار با محیط زیست را با خود به همراه دارد .

 

پارتیشن اداری

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان برخی از تصورات غلط رایج در رابطه با پارتیشن های شیشه ای را شرح دادیم. با این حال اگر موضوعاتی وجود دارد که ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم با مشاوران و کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات کاملی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. برای اینکار تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه نمائید.