یراق آلات پارتیشن شیشه ای

پارتیشن ‌های شیشه ‌ای یکی از طراحی‌ های پرطرفدار برای جدا سازی بخش‌ های مختلف یک محیط اداری به شمار می‌روند. یکی از مسائل مهم در هنگام سفارش پارتیشن شیشه ‌ای توجه به یراق‌ آلات مورد استفاده در آن است، لازم به ذکر است به قطعات مختلف تشکیل دهنده پارتیشن ‌های شیشه‌ ای مانند اتصالات، دستگیره‌ ها، لولا و… یراق آلات پارتیشن شیشه‌ ای میگویند.

این محصولات در انواع پارتیشن‌ های شیشه ‌ای (پارتیشن ‌های ریلی، کلاسیک، فریم لس و اداری) یکسان هستند. اما تنوع بالای آنها به شما‌ این اجازه را میدهد که بتوانید برای محیط مورد نظر خود از یراق آلاتی با ظاهر و کارایی خاص استفاده کنید. در ادامه‌ این مطلب از سایت پارتیشن اداری بیشتر در مورد یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای صحبت میکنیم و اطلاعات کاربردی را در‌ این خصوص با شما در میان میگذاریم تا به‌ این صورت در زمان انتخاب و خرید ‌این محصولات هوشمندانه تر عمل کنید.

 

پارتیشن های شیشه ای

 

انواع یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای

انواع یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای با استفاده از از متریال‌ های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند، هر چقدر برای ساخت ‌این محصولات از آلیاژ های با کیفیت تری استفاده شود، امکان بروز مشکلاتی مانند شکستگی و زنگ زدگی در‌ آنها کمتر خواهد بود و از سوی دیگر ظاهری زیبا و دوام بیشتری خواهند داشت. می‌توان گفت کاربرد اصلی یراق آلات پارتیشن شیشه‌ ای متصل کردن بخش ‌های مختلف و امکان جابجایی قسمت ‌های مختلف پارتیشن است. انواع ‌این محصولات عبارتند از:

  • چسب uv
  • آهن کشی
  • لولا
  • استوپ
  • دستگیره
  • فریم

در ادامه توضیحات مختصری در مورد‌ این موارد در اختیار شما قرار میدهیم تا با یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای بهتر آشنا شوید.

 

چسب uv

چسب uv که در لیست  یراق ‌آلات پارتیشن شیشه‌ ای آورده‌ ایم برای چسباندن شیشه‌ ها به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. روند استفاده از‌ این چسب ‌ها چنین است که ابتدا شما دو قسمتی که قرار است به هم بچسبانید را به صورت کامل تمیز کرده و خشک می‌کنید، سپس بخشی که قرار است بچسبانید را با دقت مشخص می‌کنید. در نظر داشته باشید که دقت در ‌این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که اگر در زمان استفاده از چسب uv دقت کافی به خرج ندهید به مشکل بر خواهید خورد زیرا بعد از اتمام اتصال با‌ این چسب‌ ها جدا سازی آنها اصلا راحت نخواهد بود.

بعد از مشخص کردن دقیق بخشهایی که میخواهید به هم بچسبانید، چسب را میان قسمت مورد نظر ریخته و قطعات مورد نظر خود را بهم متصل کنید. در مرحله آخر شما باید محل اتصال را زیر لامپ uv قرار دهید و به مدت 3 تا 5 دقیقه صبر کنید تا اتصال کاملا محکم شود.

 

آهن کشی (شاسی کشی آهنی)

یکی از مهمترین یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای آهنکشی یا شاسی کشی می‌باشد که معمولاً با قوطی هایی در ابعاد ۴۰ در ۴۰ یا ۴۰ در ۸۰ انجام شده و شیشه‌ های پارتیشن درون دهنه ‌های ‌این شبکه های آهنی نصب میشود. البته باید ‌این مورد را در نظر داشته باشید که گاهی بسته به محل مورد نظر برای اجرای پارتیشن اداری از شاسی کشی آلومینیومی نیز استفاده می‌شود. نصب شاسی کشی مناسب اولین قدم برای اجرای یک پارتیشن شیشه‌ ای خوب و بد به همین دلیل در زمان نصب آن باید دقت کافی را به خرج دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید.

 

لولا

پارتیشن ‌های شیشه ‌ای معمولاً در محیط ‌های اداری به عنوان درب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل در مواردی که قصد عبور و مرور از‌ این قسمت‌ ها دارید، شما نیاز به دستگیره و لولا خواهید داشت. لولا به عنوان یکی از مهمترین یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای مورد استفاده می‌گیرد و دارای انواع مختلفی است که در شرایط مختلف و بسته به کاربری مورد نظر شما از آنها استفاده می ‌شود.

علاوه بر تنوع بالا در کاربری ‌این محصولات، از نظر کیفی و مواد اولیه برای ساخت لولا نیز تنوع بالایی دارند. به صورتی که انواع لوله ‌های مورد استفاده عبارتند از: ” لولا آهنی با روکش کروم، استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ و…”

 

پارتیشن های اداری

 

استوپ

استوپ یکی از یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای است که به شما کمک میکند درب ‌های پارتیشن خود را راحت تر باز و بسته کنید. البته باید در نظر داشته باشید که استوپ‌ها معمولا برای درب‌ های شیشه ‌ای در ابعاد ۷۰ تا ۱۳۰ سانتی متر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده از استوپ علاوه بر‌ این که به شما کمک می‌کند تا روند باز و بسته کردن درب مورد نظر خود را راحت تر پیش ببرید، باعث می‌شود که در شرایط آب و هوایی مختلف اختلالی در روند حرکت درب پارتیشن شیشه ‌ای به وجود نیاید. البته باید در نظر داشته باشید که در فاصله ‌های زمانی مشخص را باید از روغن مخصوص برای روغن کاری‌ این قسمت ‌ها استفاده کنید تا بتوانند کارایی خود را در طول زمان حفظ کنند.

 

پارتیشن های اداری شییشه ای

 

دستگیره

دستگیره یکی دیگر از یراق آلات پارتیشن شیشه ‌ای است که علاوه بر کارایی برای باز و بسته کردن درب ‌ها، تاثیر زیادی روی زیبایی نهایی پارتیشن اداری شما خواهد داشت. دستگیره‌ ها مطابق با سلیقه شما و با طرح‌ های متنوع تولید و به بازار عرضه میشوند، اما در زمان خرید شما صرفا نباید به دنبال زیبایی ظاهری باشید.

دقت به کیفیت و نوع متریال مورد استفاده برای ساخت دستگیره یکی دیگر از مواردی است که باید آن را مد نظر قرار دهید. زمانی که دستگیره ‌های مورد نظر شما با استفاده از آلیاژ های با کیفیت تولید شده باشند به راحتی می‌توانید زیبایی، دوام بالا و مقاومت مناسب را با هم در اختیار داشته باشید.

 

پارتیشن اداری شیشه ای

 

فریم

فریم یکی از مهم ‌ترین بخش‌های یراق آلات پارتیشن شیشه‌ ای است که وظیفه ثابت کردن شیشه سکوریت روی ریل اصلی را برعهده دارد. فریم بندی یکی از اولین مراحل آماده سازی پارتیشن شیشه ‌ای است و در این مرحله از فریم‌ های استیل و یا آلومینیومی استفاده می‌کنند، البته باید در نظر داشته باشید که فریم آلومینیومی استفاده بیشتری از نمونه ‌های استیل دارد.

روند نصب آنها به‌ این صورت است که دور هر شیشه دو فریم افقی و دو فریم عمودی نصب می‌گردد که به فریم‌ های افقی فریم کف و به فریم ‌های عمودی فریم بغل گفته می‌شود. همانطور که از نام فریم می‌توانید حدس بزنید،‌ این بخش از یراق آلات به عنوان قاب دور شیشه نیز شناخته می‌شوند.

 

پارتیشن شیشه ای