پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن ‌ها برای جدا سازی و بخش بندی فضا در ادارات و شرکت‌ ها کاربرد دارند و دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نیاز خود میتوانید یکی از آنها را انتخاب و برای فضای خود از آن استفاده کنید. زمانی که صحبت از از پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس به میان می‌آید، اول از همه باید این مورد را در نظر داشته باشید که استفاده از پارتیشن‌ های فریم لس مربوط به زمانی است که شما بخواهید استفاده از پروفیل را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و پارتیشن بندی را با دیوارهای شیشه ‌ای تقریبا یکدست انجام دهید. در ادامه این مطلب از سایت پارتیشن اداری قصد داریم توضیحات بیشتری را در خصوص پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس و به طور کلی مزایا و ساختار این پارتیشن ‌ها در اختیار شما دهیم تا در زمان انتخاب و خرید هوشمندانه تر عمل کنید

 

پارتیشن شیشه ای اداری

 

پروفیل آلومینیوم در پارتیشن فریم لس

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس این قابلیت را دارند که فضای بسیار کمی اشغال کنند و به همین دلیل در مکان‌ هایی که با محدودیت فضایی روبرو هستیم، گزینه‌ های بسیار خوبی به شمار می روند. از طرفی استفاده از شیشه باعث می‌شود که نور طبیعی به راحتی در ساختمان شما جریان پیدا کند. وظیفه پروفیل آلومینیوم در پارتیشن شیشه‌ای فریم لس این است که شیشه پارتیشن را نگه دارد. پس به این صورت می‌توان گفت در این پارتیشن‌ ها ما فریم اطراف شیشه را نمی‌ بینیم ولی در اصل یک پروفیل آلومینیومی به ابعاد ۲.۵ در ۳ سانتی متر وجود دارد که با دقت و ظرافت بالایی تولید شده تا علاوه بر داشتن ابعادی کوچک؛ فاکتورهای دیگری مانند طول عمر بالا، ایستایی، استقامت، قدرت و… را نیز دارا باشد.

تمامی این موارد باید حتما در روند تولید این محصولات تست شوند تا به این شکل کیفیت نهایی محصول مورد نظر مناسب باشد. رنگ پروفیل‌ های استفاده شده معمولا نقره‌ای است، اما بسته به سفارش مشتری رنگ این بخش نیز قابل تغییر است. بخش داخلی پروفیل باید به شکلی باشد که بتواند یک شیشه به ضخامت 10 میلیمتر را درون خود جا دهد. استفاده از این نوع پارتیشن به دلیل اینکه یک دست از شیشه ساخته شده مزایای مختلفی را برای شما به همراه خواهد داشت که برخی از مهمترین آنها عبارتند از: “زیبایی و شفافیت فضا، عایق در برابر صدا، گرما و سرما و جلوگیری از انتقال گرد و غبار.” امروزه به صرفه ترین انتخاب برای شما به کار بردن پارتیشن‌ های پیش ساخته هستند.

 

مزایای پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس مدولار با پروفیل آلومینیومی

یکی از مواردی که در اجرای پارتیشن اداری اهمیت زیادی دارد مدت زمان اجرای آن است، همین موضوع باعث شده که امروزه استفاده از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای گزینه خوبی برای شما باشد. البته نکته مهمی که در خصوص استفاده از این پارتیشن ها باید به یاد داشته باشید این است که ممکن است فضای مورد نظر شما به شکلی باشد که امکان استفاده از پارتیشن پیش ساخته در آن نداشته باشید و به همین دلیل تنها راهی که پیش روی خود ببینید سفارش پارتیشن شیشه ‌ای با توجه به فضای مورد نیاز و با در نظر گرفتن شرایط محیط مورد نظر خواهد بود. در ادامه مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای مدولار را با هم بررسی می‌کنیم.

● جریان پیدا کردن نور طبیعی بیشتر در ساختمان
قابلیت انتقال نور بهتر یکی از مزایای اصلی تمامی پارتیشن‌ های شیشه ‌ای محسوب میشود. اما زمانی صحبت از پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس با پروفیل آلومینیومی در میان است بهتر است بدانید که عدم وجود موانع اضافه بر سر راه نور باعث میشود که روشنایی به صورت یکدست در تمامی قسمت‌ های یک بخش وجود داشته باشد. وجود نور طبیعی بیشتر باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد، چرا که بسیاری از لامپ ‌ها و روشنایی موجود بلا استفاده خواهند بود.

● ایجاد فضای کاری زیبا
تا زمانی که شما از پارتیشن ‌های اداری شیشه ‌ای برای بخش بندی قسمتهای مختلف شرکت خود استفاده می‌کنید، فضایی لذت بخش را برای نیروهای کار خود به وجود آورده اید. همچنین باید این مورد را به یاد داشته باشید که زیبایی و تاثیر گذاری فضای اداره یا شرکت شما علاوه بر داشتن تاثیر مثبت بر روی کارکنان، روی مشتریان شما نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت.

● امکان تغییر فضا
استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس مدولار با پروفیل آلومینیوم می‌تواند به شما کمک کند که به راحتی ساختار و دکوراسیون فضای مورد نظر خود را تغییر دهید. این در صورتی است که برای تغییر دادن وضعیت سایر نمونه‌ها اداری شما ممکن است نیاز داشته باشید که از ابزارهای خاصی استفاده کنید و یا درب ساختمان خود را برای مدتی ببندید تا بازسازی‌های لازم را انجام شود.

 

پارتیشن اداری شیشه ای

 

● عایق بودن در برابر انتقال حرارت و صدا
یکی از دلایل اصلی که باعث می‌شود شیشه ‌ای فریم لس قدرت عایقی بالایی داشته باشد، استفاده از چسب ‌های مخصوص برای اتصال بخش‌های مختلف شیشه ‌ها به یکدیگر است. استفاده از چسب‌ های مخصوص یو وی می‌شود که به میزان ۴۰ دسی بل انتقال صوت کاهش یابد و همچنین حرارت محیط تا حد زیادی حفظ شود.

● سرعت عمل بالا برای نصب و پیکربندی

استفاده از این نوع پارتیشن به شما اجازه می‌دهد که بتوانید در کمترین زمان ممکن پارتیشن بندی فضای مورد نظر خود را انجام دهید. از سوی دیگر باید این موضوع را به یاد داشته باشید که به کارگیری این پارتیشن ‌ها به نیروی کار شما اجازه میدهد که بسیار راحت تر با شرایط وفق پیدا کند.

 

● انعطاف پذیری بالا
به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد برگزاری یک جلسه کنفرانس را دارید اما اتاق کنفرانس در اداره شما وجود ندارد. استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس مدولار به شما این اجازه را می‌دهد که به راحتی بخش‌ های مختلف پارتیشن را جابجا کنید و یک مکان بزرگتر برای خود ایجاد کنید که در شرایط خاص به عنوان اتاق کنفرانس مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بعد از اتمام جلسه کنفرانس خود می‌توانیم به حالت اولیه خود باز گردانید.

 

پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس دوجداره

در مواردی که قدرت عایقی برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار باشد استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس دو جداره قطعاً می‌تواند روزانه خوبی برای شما به حساب بیاید. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس دو جداره در مواردی خاص ساختاری متفاوت دارد، پروفیل آلومینیومی این پارتیشن‌ ها معمولاً ضخیم تر است. با توجه به مواردی که پیش از این در خصوص این محصولات گفتیم، میتوانید حدس بزنید که آنها فضای بیشتری را نسبت به پارتیشن‌ های شیشه ‌ای معمولی اشغال میکنند و از سوی دیگر هزینه‌ های مربوط به پروفیل آلومینیومی مورد استفاده در آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس

 

توضیحات بیشتر در خصوص پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس

به طورکلی پروفیل به معنی قطعه ‌ای با مقطع ثابت است زمانی که ما در خصوص پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس صحبت می‌کنیم در خصوص قطعه آلومینیومی صحبت می‌کنیم که دارای ایستایی است و مقاومت پارتیشن را تامین می‌ کند. روند تامین مقاومت پارتیشن شیشه ‌ای به این صورت است که محور‌های عمودی پروفیل آلومینیومی به عنوان ستون در نظر گرفته شده و پروفیل سنگین هستند. از سوی دیگر محور افقی پارتیشن‌ های شیشه ‌ای توسط پروفیل آلومینیوم دیگری مهار شده که نقش تیری را دارد و بر روی ستونها سوار شده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از پروفیل های آلومینیومی تولید و به بازار عرضه شده اند که بسته به نوع پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس مورد نظر خود میتوانید از آنها استفاده کنید. در ضمن شما می‌توانید در زمان انتخاب و خرید پارتیشن شیشه ای، رنگ پروفیل آلومینیوم مورد نظر خود را نیز بسته به فضای مورد نظرتان را انتخاب کنید. این پروفیل‌ های آلومینیومی معمولا به دو دسته آلومینیوم و آلومینیوم ‌های تو خالی تقسیم می‌شوند. در صورتی که شما نیاز به قدرت ایستایی بالاتری داشته باشید باید سراغ نمونه ‌های توپر بروید و اگر وزن پارتیشن پایین است و می‌توانید از نمونه ‌های تو خالی استفاده کنید. همچنین در شرایطی دیده شده است که پروفیل آلومینیومی مربوط به ستون پارتیشن را از نوع تو پر و پروفیل بخش بالا و پایین را از نوع تو خالی انتخاب میکنند تا به این صورت علاوه بر بالا بردن استحکام، قیمت نهایی از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد.