پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ ای یکی از انواع مختلف پارتیشن است که استفاده از آن به تفکیک بخش های مختلف فضای شرکت یا محیط اداری کمک می کند . دیوارهای پارتیشن شیشه‌ ای، پنل‌ های شیشه‌ ای بدون بار و با کیفیت بالایی می‌ باشند که با استفاده از آنها می‌ توانید بخش‌ های مختلف یک محیط کاری را جداسازی کرده و فضای مناسبی برای کارمندان و نیروی کار خود تدارک ببینید. از همین رو بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری، اطلاعات مختصری در خصوص این نوع پارتیشن داشته باشید تا بتوانید با آگاهی بیشتری در زمان انتخاب، خرید و نصب پارتیشن عمل کنید.

پارتیشن شیشه‌ ای چیست؟

استفاده از شیشه به عنوان دیوار پارتیشن ویژگی‌ های خاصی دارد و می‌ تواند مزایا و معایب به خصوصی را در اختیارتان قرار دهد. پارتیشن‌ های شیشه‌ای پنل‌ های از جنس شیشه می‌ باشند که کمک می‌ کنند تا محیط کاری خود را به راحتی جداسازی کنید، اما همزمان احساس بسته بودن فضا به کارمندان و نیرویی کارتان دست ندهد. عبور آزادانه نور از این پارتیشن‌ ها کمک می‌ کند تا در زمان تابش نور طبیعی روز به راحتی روند نور رسانی به قسمت‌ های مختلف به فضا انجام گردد. همین موضوع باعث می‌ شود تا نیاز به تجهیزات روشنایی کمتری برای تامین نور فضا یا محیط کاری خود نیاز داشته باشید و به این شکل در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

برای نصب پارتیشن‌های شیشه‌ ای از قاب‌ های آلومینیومی یا نمونه‌ های دیگر تجهیزات مخصوص نصب استفاده می‌ شود. استفاده از این محصولات به معماران و طراحان کمک می‌ کند تا بدون اینکه حالت یکنواختی کل محیط را به هم بزنند، آن را برای افراد مختلف فعال در شرکت یا اداره بخش بندی کنند. در ضمن این مورد را نیز باید به یاد داشته باشید که شفافیت این پارتیشن‌ ها باعث می‌ شود نظارت بهتر و دقیق‌ تری روی تمامی قسمت های محیط کار خود داشته باشید. همچنین از آنجایی که این محصولات به دو صورت مات و شفاف وارد بازار می‌ شوند، با کمک پارتیشن‌ های شیشه‌‌ ای مات می‌ توان از قابلیت پخش راحت نور در فضا استفاده کرد و همچنین یک بخش خاص در محیط کار را از دید بقیه پنهان کرد.

راهنمایی انتخاب و خرید پارتیشن شیشه ای

برای انتخاب و خرید پارتیشن شیشه‌ ای باید سراغ شرکت‌ های تولیدکننده بروید که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می‌ کنند. از آنجایی که پارتیشن‌ های شیشه‌ ای ارزان تر از بقیه پارتیشن‌ ها هستند، هزینه کلی شما برای پارتیشن بندی فضای اداری یا شرکت پایین می‌ آید. در ادامه نکات مهمی که در زمینه خرید و انتخاب پارتیشن شیشه‌ ای باید حتما مد نظر داشته باشید را با شما در میان خواهیم گذاشت:

 • نوع پارتیشن
  بسته به انتخاب شما پارتیشن مورد نظر می‌ تواند بدون فریم یا فریم دار باشد. دقت به طراحی دکوراسیون داخلی فضا می‌ تواند شما را راهنمایی کند تا یکی از این محصولات را انتخاب کنید.
 • ضخامت و تعداد جداره‌ های پارتیشن
  شیشه‌ های مورد استفاده برای پارتیشن بندی را در ضخامت‌ های مختلفی تولید می‌ کنند که بسته به نیاز خود می‌ توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. همچنین محصولات دوجداره نیز اجازه می‌ دهند تا مزایای بیشتری مانند عایقی صوتی، عایق حرارتی و… را در اختیار داشته باشید.
 • نوع شیشه به کار رفته در پارتیشن‌ های شیشه‌ ای
  انواع شیشه‌های سندبلاست، لمینت و چه کاری در بازار موجود می باشد و برای پارتیشن بندی می‌ توانید سراغ آنها بروید. هر کدام از این محصولات مزایا و معایب جداگانه‌ ای دارند که بهتر است قبل از انتخاب قطعی در خصوص این موارد تحقیق نمایید.
 • نوع یراق آلات یا سخت افزار مورد استفاده برای نصب پارتیشن
  بست‌ های نگهدارنده، اتصالات و سایر یراق آلات مورد استفاده برای نصب پارتیشن شیشه‌ ای باید با کیفیت باشند تا نتیجه نهایی کار نیز مطلوب شود.

در زمان خرید پارتیشن شیشه‌ ای می توانید با مجموعه پارتیشن اداری که در این زمینه فعالیت طولانی مدت داشته‌ است، مشورت کنید. چرا که تخصص و تجربه این مجموعه می‌ تواند کمک کند تا بودجه خود را به شکل هوشمندانه‌ تری صرف کنید. همچنین بسته به سفارش شما رنگ و طرح پارتیشن‌ ها نیز می‌ تواند تغییر کند. به این صورت که ممکن است بسیاری قصد استفاده از شیشه‌ های رنگی برای پارتیشن بندی را داشته باشند و بخواهند لوگو شرکت را روی آنها حک کنند. یکی از مزایای اصلی پارتیشن شیشه‌ ای آماده شدن و نصب سریع آن می‌ باشد که باعث می‌ شود روند کارهای خود را بتوانید با سرعت بیشتری طی کنید.