پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره یکی از انواع پارتیشن های اداری است که به سبب مزایایی مانند خاصیت عایق صدا و حرارت کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. در واقع پارتیشن بندی فضای کاری باعث می شود هر کارمند بخش اختصاصی خود را در اختیار داشته باشد و با کمترین مزاحمت به فعالیت بپردازد. در بازار نمونه‌ های مختلف پارتیشن وجود دارد که هر کدام از آنها می‌ تواند گزینه خوبی برای شما محسوب شود. با این حال یکی از محصولاتی که در سال های اخیر توانسته بسیار مورد توجه قرار بگیرد، پارتیشن دو جداره است. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد پارتیشن دوجداره را با شما در میان خواهیم گذاشت.

آشنایی با پارتیشن دو جداره

همانطور که از نام پارتیشن دوجداره می‌ توان فهمید، این محصولات دارای ساختاری دو لایه هستند که بین این لایه‌ ها هوا، خلأ یا گازهای مخصوص می‌ باشد. در بیشتر موارد پارتیشن‌ های دوجداره را با استفاده از شیشه مات تولید می‌ کنند تا به این صورت بتوانند تمامی مزاحمت‌ های شنیداری و دیداری را برای فرد حاضر در هر بخش از پارتیشن از بین ببرند. این محصولات هرگونه مزاحمت صوتی را می‌ توانند از بین ببرند و فضایی امن و ساکت برای نیروی کار فراهم کنند. این موضوع در بسیاری از فعالیت‌ ها باعث افزایش سطح تمرکز و دقت افراد خواهد شد.

علاوه بر داشتن خاصیت عایقی، پارتیشن‌ های دوجداره اداری به شکل خلاقانه طراحی شده اند و می‌ توانند به زیبا سازی محیط نیز کمک زیادی کنند. محصولات که در ابعاد از کف تا سقف، بلند، نیمه بلند و کوتاه تولید می‌ شوند و معمولاً بدون ستون روی زمین قرار گرفته و مقاومت بالایی نیز دارند. یکی دیگر از مزایای مهم پارتیشن دوجداره این است که باعث عایق بندی حرارتی فضای مورد نظر ما خواهد شد و به این صورت در مصرف انرژی به شکل قابل توجهی صرفه جویی می‌گردد. به کارگیری شیشه اجازه می‌ دهد تا نور طبیعی در زمان کاری به راحتی در بخش‌ های مختلف اداره یا شرکت پخش شود و همین نیاز به تجهیزات روشنایی بیشتر را به طرز قابل توجهی کاهش خواهد داد.

انتخاب پارتیشن دوجداره

در زمان انتخاب پارتیشن دوجداره باید پارامترهای متفاوتی را مد نظر قرار داد تا بتوان بودجه مورد نظر را به شکل هوشمندانه‌ ای برای تهیه این محصولات مصرف کرد. در ادامه این پارامترها را با هم بررسی می‌ کنیم.

 • نیاز به گردش هوا
  هر چقدر ارتفاع پارتیشن دو جداره بیشتر باشد، روند گردش هوا در محیط دشوار تر خواهد بود. از همین رو ممکن است بعد از نصب پارتیشن‌ دوجداره بلند نیاز به نصب تجهیزات گرمایشی و سرمایشی در قسمت‌ های مختلف محیط کاری خود داشته باشید. پس بهتر است قبل از خرید فاکتور ارتفاع را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهید.
 • استفاده از تجهیزات جانبی
  تجهیزات جانبی مختلفی مانند پرده‌ کرکره می‌ توانند در کنار پارتیشن‌ های دوجداره مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از چنین محصولاتی اجازه می‌ دهد تا میزان نور ورودی به مکان را تنظیم کنیم و در صورتی که از شیشه‌ های دوجداره شفاف برای پارتیشن استفاده شده است، زاویه دید بخش های مختلف را با استفاده از این پرده‌ ها به صورت دلخواه در آورید.
 • ظاهر پارتیشن دوجداره
  ویژگی‌ های ظاهری پارتیشن دوجداره و سایر یراق آلات مورد استفاده برای نصب این محصولات، باید با بخش‌ های مختلف فضای اداری مورد نظر شما همخوانی داشته باشد.

ویژگی های پارتیشن دوجداره

بسته به نوع متریال اولیه برای تولید پارتیشن دوجداره ویژگی‌ های فنی و ظاهری این محصولات نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال در بعضی از نمونه‌ ها ممکن است از ورق‌ های ام دی اف به جای شیشه استفاده شود. در چنین شرایطی از ورق‌ های ۱۶ میلیمتری که تمام لبه‌ های آنها با نوار پی وی سی آی شده استفاده می‌کنند. البته نباید فراموش کرد نمونه‌ های شیشه‌ ای قطعاً گزینه‌ های بهتری هستند، چون فضای کمتری را نیز اشغال خواهند کرد. چند مورد از مزایای اصلی پارتیشن دوجداره به شرح زیر می باشد:

 • امکان استفاده از شیشه‌ های سندبلاست و طلق پلی کربنات با شفافیت ۹۲ درصد که باعث افزایش ایمنی و ضد ضربه بودن خواهد شد.
 • نداشتن هیچگونه رسانای برقی که باعث ایجاد اتصال بدنه و پارازیت یا نویز شود.
 • پیش بینی مسیر عبور کابل‌ های شبکه، برق و تلفن یا سایر تاسیسات مورد استفاده در محیط