پارتیشن تک جداره

استفاده از پارتیشن تک جداره برای جداسازی و تفکیک بخش‌ های مختلف یک اداره یا شرکت از جمله مواردی است که در سال های اخیر مورد استقبال واقع شده است. تقاضای بالای بازار برای محصولات متنوع پارتیشن بندی باعث شده است تا این روزها حق انتخاب گسترده‌ ای برای نوع پارتیشن بندی داشته باشیم. در واقع یکی از انواع پرطرفدار پارتیشن اداری که قیمت به صرفه‌ ای نیز دارد، پارتیشن تک جداره می‌ باشد. در ادامه نکات بیشتری را در خصوص پارتیشن تک جداره با شما در میان گذاشته و در خصوص آنها صحبت می‌ کنیم.

نکات مهم در خصوص پارتیشن تک جداره

اولین نکته‌ ای که در خصوص پارتیشن تک جداره باید مد نظر قرار دهید این است که این محصولات هیچ قدرت عایقی در برابر صدا یا حرارت نخواهند داشت. ساختار تک لایه آنها باعث شده تا در زمان نصب بسیار انعطاف پذیر و سبک باشند. پارتیشن‌ های تک جداره را در انواع مختلفی تولید می‌ کنند که از نظر ظاهری می‌ توانند با هم تفاوت داشته باشند.

علاوه بر استفاده در شرکت‌ ها، پارتیشن‌ های تک جداره می‌ توانند در منازل مسکونی نیز کاربرد مناسبی داشته باشند. در صورتی که قصد داشته باشید در سریع‌ ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه پارتیشن بندی فضای مورد نظر خود را انجام دهید، این محصولات قطعاً می‌ توانند گزینه‌ های بسیار خوبی برای شما باشند.

در زمان انتخاب آنها باید دقت کنید تا طرح و رنگ این محصولات با فضای مورد نظرتان بیشترین تطابق را داشته باشد. همچنین پارتیشن‌ های طرح‌ دار این روزها می‌ توانند برند شرکت و سایر طرح‌ های مورد نظر شما را روی جداره‌ های پارتیشن حک کنند. این موضوع قطعاً بر روی زیبایی محیط تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مورد مهم بعدی که در خصوص پارتیشن تک جداره باید بدانید این است که اگر سراغ نمونه‌ های پارتیشن تک جداره شیشه‌ ای بروید، نورپردازی محیط برای شما راحت تر خواهد شد و نیازی به استفاده از منابع جداگانه نوری برای هر قسمت از پارتیشن نیست. اما این موضوع در خصوص پارتیشن‌ های تک جداره آلومینیومی و ام دی اف می‌ تواند متفاوت باشد و برای تامین نور بیشتر نیاز به منابع نوری مختلفی داشته باشید.

معرفی انواع پارتیشن تک جداره

آشنایی با انواع پارتیشن اداری تک جداره کمک می‌ کند تا شناخت بهتری در خصوص تنوع این محصولات داشته باشید و در زمان انتخاب و خرید هوشمندانه‌ تر عمل کنید. انواع پارتیشن تک جداره به شرح زیر می باشد:

  • پارتیشن تک جداره ام دی اف ۱۶ میلیمتری
    این نوع پارتیشن از نظر قیمت به صرفه و دارای طرح و رنگ متفاوتی است که بسته به نوع روکش ام دی اف می‌ تواند متفاوت باشد. یکی از مزایای استفاده از پارتیشن تک جداره ام دی اف تنوع ابعاد این محصولات است که روند نصب پارتیشن را راحت‌ تر خواهد کرد.
  • پارتیشن تک جداره شیشه ای ۶ میلیمتری
    شیشه‌ های ۶ میلیمتری تک جداره استفاده شده برای پارتیشن بندی دارای انواع سند بلاست، مات، ساده و… هستند. این محصولات به صورت فریم لس یا فریم دار نصب می‌ شوند که تجهیزات مورد استفاده برای نصب آنها در این دو نوع می‌ تواند متفاوت باشد.
  • پارتیشن تک جداره آلومینیومی
    اگر به دنبال یک پارتیشن بادوام و شیک می‌ گردید که به راحتی قابل نصب باشد، پروفیل‌ های آلومینیومی قطعاً برای شما گزینه‌ های بسیار خوبی هستند. مقاومت این محصولات، سختی و کیفیت مناسب آن‌ها باعث شده است تا طرفداران زیادی بین مشتریان پیدا کنند.

نکته‌ ای که در این میان باید مد نظر قرار دهید این است که در عمل برای تولید پارتیشن تک جداره ممکن است از مواد اولیه و متریال متفاوتی در کنار هم استفاده کنند. به عنوان مثال استفاده از پارتیشن ام دی اف و شیشه‌ ای در کنار هم کمک می‌ کند تا علاوه بر استفاده از ویژگی‌ های ام دی اف، مسیر عبور نور در بخش‌ های مختلف فضا را باز بگذارید.

روند انتخاب پارتیشن تک جداره برای محیط شرکت یا اداره تا حد زیادی به عواملی مانند کاربری، طراحی دکوراسیون داخلی و ابعاد فضا دارد. علاوه بر آن بهتر است قبل از از اقدام به خرید حتما با افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارند مشورت کنید. این افراد می‌ توانند گزینه‌ های بیشتری را پیش روی شما بگذارند تا از نظر قیمت و ظاهر نهایی کار، حق انتخاب گسترده‌ تری داشته باشید و بتوانید روند نصب پارتیشن را به خوبی طی کنید.