نکات مفید در نصب پارتیشن اداری

استفاده از پارتیشن اداری این امکان را به ما می‌ دهد تا بتوانیم بخش های مختلف فضای شرکت یا ادارات خود را به راحتی از یکدیگر تفکیک کنیم. این کار باعث می‌ شود تا فضای خصوصی جداگانه در اختیار نیروهای کار شما قرار بگیرد و بدون هیچ مزاحمتی بتوانند به انجام فعالیت‌ های روزانه خود بپردازند. تجربه نشان داده که همین قضیه باعث افزایش بازده کارکنان یک شرکت خواهد شد به همین دلیل است که بسیاری از مدیران امروزه به فکر استفاده از پارتیشن اداری افتاده‌اند. یکی از مراحل مهم مربوط به استفاده از پارتیشن‌ های اداری، نصب این محصولات است. در ادامه این مطلب برای اینکه آگاهی بیشتری در این زمینه داشته باشید نکات مفید در نصب پارتیشن اداری را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکات مفید در نصب پارتیشن اداری

هدف از نصب پارتیشن اداری چیست؟

یکی از اصلی ترین سوالاتی که قبل از انجام هر گونه کاری در زمینه نصب و استفاده از پارتیشن‌ های اداری باید از خود بپرسید این است که: «هدف ما از انجام این کار چیست؟» داشتن پاسخ این سوال کمک می‌ کند تا از بین انواع مختلف پارتیشن‌ های اداری مانند پارتیشن شیشه‌ ای یا پارتیشن ام دی اف و… بتوانید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که هر کدام از پارتیشن‌ های اداری دارای ویژگی‌ های خاصی هستند که بسته به نیازهایی که دارید باید یکی از آنها را انتخاب نمایید. از سوی دیگر محصولات جدید موجود در بازار مانند پارتیشن‌ های قابل تخریب این اجازه را به شما می‌ دهد تا به راحتی بعد از مدتی نحوه پارتیشن بندی فضای اداره خود را تغییر دهید و به این شکل آزادی عمل بیشتری نیز خواهید داشت.

جنس پارتیشن اداری

پارتیشن اداری شیشه‌ای و پارتیشن اداری ام دی اف این روزها پرکاربردترین محصولات در این عرصه هستند. استفاده از پارتیشن شیشه‌‌ ای تک جداره اجازه می‌ دهد تا با قیمتی مناسب بتوانید فضای مورد نظر خود را به بخش‌ های مختلف تقسیم کنید. همچنین این محصولات اجازه می‌ دهند تا نور به راحتی در بخش‌ های مختلف فضای مورد نظر شما جریان یابد. در کنار این محصولات پارتیشن شیشه‌ ای دو جداره نیز می‌ تواند گزینه خوبی باشند. پارتیشن دوجداره عایقی مناسب در برابر حرارت و سر و صدا است که محیطی راحت برای نیروی کار آماده کرده و او را از تمامی عوامل خارجی که باعث حواس پرتی می‌ شوند دور می‌ کند. همچنین محصولات ام دی اف این امکان را به شما می‌ دهند که به صورت کلی بخش‌ های مختلف را از هم تفکیک کنید و داخل قسمت‌ های مختلف پارتیشن MDF برای دیگر افراد قابل مشاهده نباشد. همچنین این روزها برای تولید پارتیشن اداری از محصولات پی وی سی نیز می‌ توانید استفاده کنید که مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. البته این نکته را نباید فراموش کرد که می‌ توان برای استفاده از مزایای هر کدام از این مواد اولیه، آنها را با هم ترکیب کرد. به عنوان مثال در مواردی مشاهده می‌ شود که قسمت پایینی پارتیشن اداری از جنس ام دی اف و قسمت بالای پارتیشن شیشه‌ای می‌ باشد. اینطور استحکام بخش‌ های پایینی بیشتر خواهد بود و از سوی دیگر نور به راحتی در فضای مورد نظر ما جریان پیدا میکند.

نکات مفید در نصب پارتیشن اداری

آشنایی با پارتیشن قابل تخریب

پارتیشن‌ های آماده یا قابل تخریب محصولاتی هستند که به صورت پیش ساخته در کارگاه‌ ها و کارخانه‌ های مختلف تولید می‌ شوند. روند نصب این محصولات بسیار راحت است و همچنین می‌ توانید جنس آنها را طبق سفارش خود تعیین کنید. از سوی دیگر روند نصب آنها بسیار سریع انجام می‌ پذیرد و نیازی به صرف زمان طولانی برای این کار نخواهد بود. یکی دیگر از مزایای که استفاده از این نوع پارتیشن اداری در اختیار شما قرار می‌ دهد، امکان باز کردن و نصب مجدد آنهاست. این امکان باعث می‌ شود تا اگر قصد نقل مکان داشته باشید، پارتیشن اداری مورد نظر خود را باز کرده و مجدداً آن را در محل مورد نظر نصب نمایید.

بودجه مورد نظر برای خرید پارتیشن اداری

یکی از نکات مفید در نصب پارتیشن اداری، با توجه به بودجه در مراحل اولیه انتخاب و خرید این محصولات است. افرادی که بودجه کمتری دارند می‌ توانند سراغ پارتیشن تک جداره ام دی اف یا شیشه‌ ای بروند. همچنین پارتیشن اداری شیشه‌ای فریم لس قیمت مناسبی دارد و با مکان‌ های مختلف سازگار می‌ باشد. همچنین پارتیشن شیشه دوجداره مزایای بیشتری را همان طور که گفتیم در اختیار شما قرار می‌ دهد، اما قیمت آن نسبتاً بالاتر است. در پایان نیز ممکن است افرادی به دنبال یک پارتیشن بندی لوکس و بسیار زیبا باشند که در این شرایط پارتیشن‌ های استیل و آلومینیومی که قیمت بالایی هم دارند گزینه مناسب برای آن افراد خواهد بود. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت نهایی پارتیشن اداری، نوع فرم وسایل یراق آلات استفاده شده برای این محصولات است.

توجه به طراحی مناسب پارتیشن اداری

طراحی درست و هوشمندانه پارتیشن اداری این امکان را به مدیران می‌ دهد تا بتوانند هزینه کمتری برای این محصولات پرداخت کنند. زمانی که طراحی هوشمندانه باشد میتوانید به راحتی از بین پارتیشن اداری شیشه یا پارتیشن ام دی اف گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید که حتماً فاکتور صرفه جویی در زمان طراحی پارتیشن اداری باید مورد توجه واقع شود. در ادارات یا شرکت‌ هایی که طراحی مناسبی برای پارتیشن بندی ندارند، مشاهده می‌ شود که روند رفت و آمد و سایر موارد مانند تهویه، نورپردازی، تامین گرمایش و سرمایش و… به مشکل بر می‌ خورند. همچنین ممکن است در مواردی شما نیاز به پارتیشن اداری ضد آب داشته باشید. در این شرایط باید حتماً به یاد آورید که پارتیشن اداری ام دی اف گزینه خوبی برای شما نخواهد بود و بهتر است سراغ انواع پارتیشن شیشه‌ ای بروید.

توجه به تجهیزات جانبی پارتیشن اداری

در بسیاری از موارد همراه با پارتیشن اداری شیشه‌ ای یا پارتیشن ام دی اف از تجهیزات جانبی مانند پنجره و کرکره استفاده می‌ شود. این تجهیزات به ما کمک می‌ کنند تا روند تهویه فضای مورد نظر خود را بهتر انجام دهیم و امکان پخش نور در قسمت‌ های مختلف برای ما وجود داشته باشد. از آنجایی که بسیاری از این تجهیزات مانند کرکره و پنجره پارتیشن اداری دارای انواع مختلفی هستند، باید سراغ محصولات با کیفیتی رفت که در صورت باز و بسته شدن در دفعات بالا دچار مشکل نشوند. همچنین طراحی ظاهر این قسمت ها باید با بقیه بخش‌ های محیط مورد نظرتان سازگاری داشته باشد تا از نظر ظاهری آسیبی به فضای اداره یا شرکت وارد نشود.