نکات ایمنی که برای نصب پارتیشن اداری باید بدانید

چه آنها را دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید، دفاتر کار بخش مهمی از زندگی روزمره شما هستند. صرف نظر از کاری که به آن مشغول هستید. دفتر کار چندین دهه‌ست که زندگی انسان ها را تحت سلطه خود در آورده است. این دفاتر که در ابتدا مکعبی شکل بودند، به راحتی توانستند در فرهنگ ادارات به جایگاه مناسبی برسند. هرچند که امروزه جای خود را با پارتیشن اداری بدون هیچگونه خطری تعویض کرده اند. اگرچه آنها با طیف گسترده ای از مزایا همراه هستند، اما اگر پارتیشن های دیواری دفتر به درستی نصب و اجرا نشوند، میتواند نگرانی های ایمنی را با خود به همراه داشته باشد.

اگر این مسئله به عنوان یکی از دغدغه های شما شناخته می شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. زیرا در نظر داریم چگونگی جلوگیری از بروز این مشکل و بهره مندی از مزایای آنها در یک محیط کار امن را خدمت شما شرح دهیم.

اولین نکته ایمنی؛ نصب پارتیشن اداری بدون خطر در دفتر کار

شاید فکر کنید، دنیای امروز به شکلی دیوانه کننده به سلامتی و ایمنی اهمیت می دهد. اما دلیل خوبی برای آن وجود دارد. برای اطمینان از اینکه دفتر کار تا آنجا که ممکن است ایمن باشد و از صدمات احتمالی ناخوشایند جلوگیری کنید، این نکات را دنبال کنید.

نصب پارتیشن اداری

نوع پارتیشن دیواری اداری مورد نیاز خود را در نظر بگیرید

یکی از نقاط قوت مهمی که در دیواره های پارتیشن وجود دارد قابلیت انعطاف پذیری آن است. این وسیله کاربردی در حال حاضر، در طیف گسترده ای از سبک ها و پوشش ها موجود است. آنها می توانند مطابق با سلیقه و سبک هر دفتر بکار گرفته شوند. اما گرچه ممکن است فقط رعایت آنچه به نظر می رسد بهتر است وسوسه انگیز باشد، اطمینان حاصل کنید که چگونه تصمیم شما می تواند بر زندگی روزمره کارمندان در دفتر تأثیر بگذارد.

تردیدی نیست که در برخی از محیط های اداری، به دلیل امنیت و نیاز به محرمانه بودن، داشتن دیوار پارتیشنی مات ترجیح داده می شود. با این حال، آنها راه را برای بروز چندین خطر احتمالی باز می کنند. با عدم توانایی دیدن آنچه که در پشت آنها قرار دارد، می تواند منجر به سقوط احتمالی و دست اندازهای بی نظمی روی زمین، افراد و کالاهای اصلی دفتر مانند سبد خرید شود. اگر می دانید در دفتر کار خود یک مسیر پیاده روی شلوغ یا پر ازدحام وجود دارد، شیشه را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرید. نه تنها ظاهری زیبا، مدرن و آینده نگرانه دارد، بلکه می تواند مانع از تصادف ناخوشایند کارکنان در محل کار شود.

همچنین ممکن است بخواهید ارتفاع پارتیشن دیواری اداری را که برای دفتر کار خود انتخاب می کنید در نظر بگیرید. با انتخاب دیواری خیلی کوتاه، در معرض خطر تابش نور خورشید و درخشش آن می توانید به بینایی کارمندان خود آسیب برسانید و حتی کوری موقت را برای آنها به همراه آورید. این مسئله را نیز باید مدنظر داشته باشید. هیچ چیزی بالاتر از تامین امنیت و سلامت کارمندان اهمیت ندارد.

اطمینان حاصل کنید به اندازه کافی گسترده است

با ضرب الاجل برای ارائه گزارش، نامه های ورودی و خروجی و افرادی که به سمت دستگاه کپی می روند. یک دفتر می تواند یک مکان شلوغ باشد. به همین دلیل شما باید اطمینان حاصل کنید عرض راهروهای شما متناسب است. همه دوست دارند دفتر بزرگتری داشته باشند و طبیعت متحرک دیوار پارتیشن ممکن است تنها با افزودن چند اینچ اضافی بسیار وسوسه انگیز باشد. اما مسئله اینجاست، این وسوسه اغلب با حادثه همراه است. راهروهای باریک، خطر برخورد افراد با یکدیگر و اجسام سنگین مانند میزها را افزایش می دهد. از اندازه دفتری که دارید خوشحال باشید و به دنبال امنیت دیگران نسبت به راحتی شخصی خود باشید.

مراقب شیشه باشید!

همانطور که قبلاً گفتیم، یک دیوار پارتیشن شیشه ای یک محصول عالی است و به همین دلیل محبوبیت دارد. با این حال، گاهی اوقات آنها خیلی خوب به نظر می رسند، در نهایت مردم به سمت خرید آنها میروند. همه ما فیلم هایی از افرادی را دیده ایم که در خانه ها به درهای صفحه شیشه ای وارد می شوند. اکنون به این فکر کنید که چه اتفاقی می افتد اگر مردم از یک مکان به مکان دیگر در یک دفتر بشتابند! نگهداری و تمیز کردن راهی عالی برای حفظ یا افزایش زیبایی یک پارتیشن شیشه ای است و در عین حال به آن کمک می کند تا در نزد کارمندان خود برجسته شود. بنابراین مراقب باشید که کجا آنها را قرار داده و در چه تعداد از آنها استفاده می کنید. ممکن است چندین تصادف را در طول هفته بشنوید …

پارتیشن شیشه ای

آیا می توانید سر و صدا را پایین نگه دارید؟
برخی از صنایع از سر و صدا بیشتری نسبت به بقیه برخوردار هستند. اما به دلیل جلسات، تماس های تلفنی و گفتگوی کلی با همه دفاتر، به عنوان مکان هایی کاملاً پر سر و صدا شناخته می شوند. شاید از این موضوع آگاهی نداشته باشید، اما چیدمان دفتر شما در واقع می تواند تأثیر زیادی در میزان سر و صدا با محیط کار داشته باشد.
طبق مطالعات انجام شده، دیواره های شیشه ای بین 50 تا 100 درصد بیشتر از دیوارهای خشک، از انتقال سروصدا جلوگیری می کنند. یک محیط کاری پر سر و صدا می تواند منجر به مشکلات مختلفی در میان کارکنان شود. از جمله آنها میتوان به کاهش بهره وری تا بیماری هایی مانند سردرد، میگرن یا استرس اشاره کرد. بنابراین عاقلانه است که در نظر بگیرید دقیقاً کجا می خواهید پارتیشن های دیواری شیشه ای دفتر خود را قرار دهید. برای یک دفتر کار عادی احتمالاً اهمیتی نداشته باشد، اما آیا فکر کرده اید از آنها برای اتاق جلسات و آشپزخانه استفاده کنید؟

یک مسیر روشن به سمت خروجی بگذارید
آخرین نکته شاید از نظر بسیاری کمترین اهمیت را داشته باشد. اما باید اطمینان حاصل کنید در حین نصب پارتیشن اداری شما راهی برای فرار به سمت خروج تعبیه شده است. قابل درک است که برای تهیه پارتیشن دفتر خود هیجان داشته باشید. یا حتی مسیری آسان را برای رسیدن به سرویس بهداشتی تعیین کنید. اما همیشه اولین و آخرین فکر شما باید به سمت خروجی معطوف باشد. در هر گونه نوسازی دفتر ریسک نکنید و با متخصصان مشورت کنید. زندگی کارکنان شما نباید در معرض خطر باشد. در این میان کارشناسان و متخصصان شرکت پارتیشن اداری میتوانند راهنمایی هایی را در اختیار شما قرار دهند. تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.

کلام آخر
ما نمی خواهیم شما را خیلی بترسانیم. پارتیشن های دیواری اداری محصولی فوق العاده هستند و باید از آنها لذت ببرید. با این حال، مانند هر موردی، باید برنامه ریزی مناسبی در رابطه با چیدمان آن داشته باشید. در حالی که شیشه از زیبایی زیبایی برخوردار است، مقدار زیاد آن نه تنها می تواند بد به نظر برسد، بلکه منجر به چند لحظه ناخوشایند برای کارمندان شما می شود. اگرچه ارتقا دفتر کار به اندازه کافی وسوسه انگیز است. اما باید نکات ایمنی را نسبت به تمامی موارد ارجحیت بگذارید. شاید هرگز آتش سوزی رخ ندهد اما باید راه فراری و ایمنی برای آن در نظر داشته باشید.