نقش انتخاب ابعاد مناسب پارتیشن اداری در ایجاد ارتباط کاری کارکنان

امروزه در دنیای پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم و درهای جدیدی به روی هنر و دکوراسیون و طراحی و… به روی جهان گشوده شده است. در واقع زمانی که متخصصان فکر طراحی و دکوراسیون یک ساختمان در ذهنشان شکل میگیرد علاوه بر اصول اولیه موجود، زیباشناسی و… به ساختار فضا و البته افزایش بهره وری محیط نیز توجه ویژه‌ای خواهند داشت و حداکثر تلاش خود را به کار میگیرند تا از هنرشان در راستای رسیدن به اهداف و خدمات جاری آن فضا استفاده نمایند. البته نباید این فکر را به ذهن خود راه دهید که اهداف کارفرما در محیط کاری با اصول معماری در تضاد است. اصلی‌ترین دلیل آن هم این است؛ اساس و پایه معماری بر سهولت زندگی و اصول تامین نیازهای جاری زندگی بنا شده است. البته در محیط اداری، تنوع کار و خدمات بسیار محدود است. به همین دلیل است که بهره گیری از پارتیشن اداری بسیار باب شده و حتی در ایجاد ارتباط کاری کارکنان بسیار تاثیرگذار است.
به عبارتی با پیشرفت‌هایی که صورت گرفته و تاثیر معماری بر زندگی و محیط کاری، پارتیشن بندی و ارتفاع پارتیشن‌ها بسیار حائز اهمیت می باشد. به گونه ای که در تنظیم میزان ارتباط بین فضاهای مختلف هر بخش اهمیت دارد.

 

نکاتی برای استفاده از پارتیشن اداری

نکاتی برای استفاده از پارتیشن اداری در ایجاد ارتباط کاری کارکنان

معمولا برای پارتیشن بندی خصوصا در محیط های کاری، درنظر گرفتن اجزای مرتبط با معماری فضا و رعایت اصول، قوانین و استانداردهای مدون بسیار ضروری است. البته باید بدانید این اصول و قوانین براساس پارتیشن بندی دوجداره، شیشه ای و سایر انواع موجود پارتیشن و با هدف فراهم آوردن فضایی ایزوله، آگوستیک، و حریم خصوصی درنظر گرفته شده است. طبق تحقیقاتی که در این راستا صورت گرفته اصلی ترین دلیل پدید آمدن پارتیشن های اداری و به طور کلی هدف از پیدایش آن، صرفا سهولت در اجرا و آزادی برای تغییرات احتمالی پارتیشن دوجداره ام دی اف و یا پارتیشن های شیشه ای می باشد.
زمانی که متخصصان و طراحان ساختمان بدون رعایت اصول معماری و تنها با هدف ایجاد دیوار میان افراد به سراغ نصب پارتیشن اداری بروند، بدون شک پس از مدت در محیط کاری، شاهد مشکلاتی خواهند بود و اصلی ترین دلیل آن را نیز باید در عدم رعایت های استاندارد های لازم دانست. در صورتی میتوانید اطمینان داشته باشید که پارتیشن بندی شما درست و اصولی‌ است که طراح از تمامی ارتباطات و خدمات و اولویت های شغلی و خدماتی فضای کاری کاملا اطلاع داشته باشد و تقسیم بندی قدی مناسبی را در راستای سیاست کاری هر شرکتی طراحی نماید.
حتی رعایت ارتفاع پارتیشن های اداری دوجداره ام دی اف، آگوستیک، گلاس، شیشه ای و… بسیار حائز اهمیت است و این امکان برای طراحان کاملا محیاست تا ابعاد و ارتفاعی متناسب با نیاز خود را تهیه کنند. استفاده از طرح مناسب پارتیشن برای کاربری مورد نیاز و تنظیم ارتفاع بر اساس نیاز محیطی میتواند تقسیم بندی بسیار مناسبی ایجاد کند. باید در نظر داشت ارتفاع و قد پارتیشن دوجداره و پارتیشن شیشه ای بستگی کامل به هدف تیغه چینی و تغییرات دارد که البته در هر محیط کاری بنا به نوع خدمات میتواند متغییر باشد.

 

پارتینش بندی اداری

نکات تکمیلی

در این مقاله توضیحات کاملی در راستای چگونگی استفاده از پارتیشن اداری خدمت شما ارائه شد. با این حال اگر سوالی در این راستا ذهن مخاطبان را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی های دقیقی را در اختیار شما قرار دهند. با این حال خالی از لطف نیست اگر بدانید که ارتفاع درنظر گرفته شده برای تمامی پارتیشن ها به کاربری فضای اداری مورد نظر بستگی دارد. حتی برخی از فضاها به داشتن فضاهایی با درجه آگوستیکی کامل یا نسبی برای ایجاد محیط کاری دیواید شده از سایر قسمت ها، نیاز به داشتن پارتیشن دو جداره یا پارتیشن شیشه ای تمام قد دارند که بتواند مانع صوتی ایجاد کرده و به کارایی مورد نیازتان کمک کند.
در برخی فضاها نیز هدف از پارتیشن بندی ایجاد حریم های کاری برای کارکنان و یا مراجعه کنندگان بوده و برای چنین فضاهایی استفاده از پارتیشن های دوجداره و یا تک جداره شیشه ای با قد های کوتاه کفایت می کند. میزان قد پارتیشن های اداری تابع قوانین معماری بوده و می بایست هارمونی حجمی و خطوط پلکانی و سایر موارد زیباشناسی را در آن رعایت نمایید.

 

پارتینش اداری شیشه ای