مقایسه پارتیشن شیشه ای و آلومینیومی

مقایسه پارتیشن شیشه‌ ای و آلومینیومی مانند یک راهنما می‌تواند به شما کمک کند تا بین این دو گزینه، مناسب ‌ترین را برای محل کار، انتخاب کنید. درست است که مهم‌ترین نقش پارتیشن در دکوراسیون محیط اداری،‌ جداسازی فضا می‌باشد ولی پارتیشن ‌ها جنس ‌ها و طرح‌ های مختلفی دارند که علاوه بر جداسازی می‌توانند مزایای دیگری هم به همراه داشته باشند. برای همین تصمیم گرفتیم در این مطلب به شکل دقیق ‌تری مقایسه پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی را انجام دهیم. علاوه بر ویژگی‌ های هر نوع پارتیشن، نوع پیاده‌ سازی و نصب پارتیشن‌ های مختلف با هم متفاوت است. اگر لازم است اطلاعات بیشتری درباره مقایسه پارتیشن شیشه‌ای و آلومینیومی بدست بیاورید، با ادامه مطلب همراه شوید …

 

پارتیشن اداری شیشه ای

 

تفاوت پارتیشن شیشه‌ ای و آلومینیومی

تفاوت پارتیشن شیشه‌ای و آلومینیومی علاوه بر تفاوتی که ذاتاً بین متریال شیشه و آلومینیوم وجود دارد، شامل مزایا و معایب این دو نوع پارتیشن می‌ باشد. به عبارتی اگر قصد دارید در محیط کار از پارتیشن استفاده کنید ولی نمی‌دانید بین پارتیشن شیشه‌ای و آلومینیومی کدام مناسب ‌تر است، توصیه می‌کنیم به دکوراتور توضیح دهید که در محیط کار دقیقاً به چه فاکتور‌هایی نیاز دارید، برای مثال آیا لازم است که پارتیشن ‌ها، عایق صوتی باشند؟ یا حریم خصوصی، بیشتر مد نظر شما است؟ در ضمن بودجه خرید برای پارتیشن‌ های مختلف را هم تخمین بزنید. نهایتاً با بررسی و مقایسه پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی، بر اساس فاکتور‌هایی که لازم دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حالا می‌خواهیم تفاوت‌ های پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی را نام ببریم تا تصمیم گیری برای شما آسان ‌تر باشد:

 

مقایسه ظاهری پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی

مقایسه ظاهری پارتیشن شیشه‌ای و آلومینیومی، اولین مرحله برای بررسی تفاوت این دو نوع پارتیشن است. هر آیتمی که به محیط کاری اضافه می‌کنیم در درجه اول، بایستی زیبا باشد و انرژی مثبتی به فضا القاء کند. بدیهی است که پارتیشن ‌های شیشه ‌ای، مانع ورود نور طبیعی نیستند برای همین در ساعات روز، محیط کار می‌تواند پر نور باشد، در حالی که پارتیشن‌ های آلومینیومی این مزیت را ندارند. از طرفی پارتیشن‌ های آلومینیومی تنوع ظاهری بیشتری دارند برای مثال، می‌توان از طرح ‌های خمیده، کرکره و … برای پارتیشن‌ های آلومینیومی استفاده کنید. بهتر است یک نگاه کلی به محیط کار بیندازید و تصور کنید که چه نوع پارتیشنی از نظر ظاهری با این محیط هماهنگی بیشتری دارد.

 

نصب پارتیشن شیشه‌ ای و آلومینیومی

مقایسه نصب پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی، از چند جهت اهمیت دارد. برای مثال لازم است بدانیم که نصب هر کدام از این پارتیشن‌ها، چقدر زمان نیاز دارد؟ هزینه نصب کدامیک بیشتر است؟ همچنین حساسیت نصب هر کدام چقدر است؟ شاید بخواهید در کمترین زمان عملیات نصب را تمام کنید تا مزاحمت زیادی برای فعالیت کارکنان ایجاد نشود. همان‌ طور که مشخص است حمل و نصب پارتیشن ‌های شیشه‌ ای، حساسیت بیشتری دارد چرا که ممکن است در زمان جا به جایی قطعات شیشه ‌ای، بشکنند یا در زمان نصب و پیچ شدن، ترک بر دارند. هیچ کدام از این مشکلات در نصب پارتیشن آلومینیومی وجود ندارد ولی قطعاً زمان بیشتری برای نصب پارتیشن‌ های آلومینیومی لازم است.

 

پارتیشن اداری آلومینیومی

 

حریم خصوصی پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی

مقایسه حریم خصوصی پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی آسان است. پارتیشن‌ های شیشه ‌ای شفاف هستند و از نظر بصری، حریم خصوصی زیادی ایجاد نمی‌کنند در حالی که پارتیشن ‌های آلومینیومی، می‌توانند حریم خصوصی بیشتری داشته باشند. اگر دوست دارید از پارتیشن‌ های شیشه ‌ای استفاده کنید ولی به حریم خصوصی هم اهمیت می‌دهید، می‌توانید از برچسب ‌های مات کننده یا مشجر کمک بگیرید. همچنین استفاده از رنگ ‌های مختلف در پارتیشن های شیشه ‌ای نیز این مشکل را برطرف می‌کند.

 

عبور صدا در پارتیشن‌ شیشه‌ای و آلومینیومی

عبور صدا در پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی یا به عبارتی مقایسه میزان عایق بودن هر کدام از این پارتیشن‌ها اهمیت دارد زیرا در بعضی از محیط‌های کاری، کارکنان نیاز به تمرکز بیشتری دارند. پارتیشن‌های آلومینیومی در برابر صدا تا حد زیادی عایق هستند و پارتیشن‌ های شیشه ‌ای در این مورد، امتیاز بالایی نمی ‌گیرند مگر اینکه از انواع خاصی از پارتیشن شیشه‌ ای استفاده کنید. برای مثال پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دو جداره که معمولاً برای اتاق مدیران یا اتاق‌های جلسه مورد استفاده قرار می‌گیرند، عایق خوبی در برابر صوت می‌باشند.

 

مقاومت پارتیشن شیشه‌ ای و آلومینیومی

مقایسه مقاومت پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی هم یکی از موارد آشکار است. پارتیشن‌ های شیشه ‌ای ممکن است در اثر برخورد شدید اجسام دیگر بشکنند در حالی که پارتیشن ‌های آلومینیومی در اثر این برخورد‌ها کوچکترین آسیبی نمی ‌بینند. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که پارتیشن ‌های شیشه‌ ای مقاوم و با کیفیتی نیز وجود دارند که با ضربه‌ های شدید نمی‌شکنند ولی قیمت این نوع از پارتیشن ‌ها، بسیار بالا می‌باشد. اگر رفت و آمد در محیط کار زیاد است و نگران صدمات انسانی و مالی هستید بهتر است از پارتیشن‌ های آلومینیومی استفاده کنید.

 

قیمت پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی

مقایسه قیمت پارتیشن شیشه‌ ای و آلومینیومی به ما نشان می‌دهد که قیمت پارتیشن آلومینیومی بیشتر است. در حال حاضر یکی از لوکس‌ترین و زیبا‌ترین پارتیشن‌ ها در بازار، پارتیشن ‌های آلومینیومی می‌باشند. تکنولوژی که برای تولید این نوع پارتیشن ‌ها به کار می‌رود، جدید بوده و مزایای بیشتری هم به همراه دارد. برای مثال رنگ پارتیشن‌ های آلومینیومی، دارای کیفیت بالایی است و در اثر گذر زمان، تابش نور خورشید، حرارت و … تغییر نمی‌کند. در حالت معمول قیمت پارتیشن ‌های شیشه ‌ای کمتر از انواع آلومینیومی است ولی قیمت پارتیشن ‌های شیشه ‌ای دو جداره و یا خیلی ضخیم، بالا بوده و جز پارتیشن‌ های لوکس و گران قیمت دسته بندی می‌شوند.

 

پارتیشن اداری شیهشای و آلومینیومی

 

نکاتی دیگر درباره پارتیشن شیشه ‌ای و آلومینیومی

  • سوراخکاری، برشکاری و عملیاتی مانند آنها، بر روی پارتیشن آلومینیومی براحتی قابل انجام است اما همین عملیات باید با ابزار تخصصی بر روی پارتیشن شیشه ‌ای انجام شوند.
  • جا به جایی پارتیشن آلومینیومی آسان‌تر از پارتیشن آلومینیومی می‌باشد. برای مثال اگر بخواهید تغییر دکوراسیون بدهید یا به طور کلی ساختمان محل کار را عوض کنید، پارتیشن‌ های آلومینیومی گزینه مناسب ‌تری هستند در حالی که ممکن است باز کردن و نصب دوباره پارتیشن‌ های شیشه ‌ای، خسارت زیادی به همراه داشته باشد زیرا کوچکترین بی‌دقتی باعث شکستن شیشه‌ ها می‌شود.
  • پارتیشن آلومینیومی عایق مناسب ‌تری برای گرما است.
  • نظافت و نگهداری پارتیشن‌ های آلومینیومی آسان‌تر از پارتیشن شیشه ‌ای است.
  • تنوع در طرح و رنگ پارتیشن ‌های آلومینیومی بیشتر از پارتیشن شیشه ‌ای است ولی پارتیشن شیشه ‌ای فضای زنده ‌تری ایجاد می‌کند زیرا مانعی برای نور طبیعی نیست.
  • اگر از پارتیشن ‌های آلومینیومی و دو جداره استفاده کنید،‌ انتقال کابل‌ها برای شبکه و یا نورپردازی، بسیار آسان‌تر است زیرا این کابل ‌ها بین دیواره‌ ها قرار گرفته و دیده نمی ‌شوند در حالی که این امکان برای پارتیشن ‌های شیشه ‌ای وجود ندارد.