مقایسه پارتیشن شیشه ای با پارتیشن آلومینیومی

این روزها برای جدا کردن فضای کار، از پارتیشن های اداری استفاده می شود. این پارتیشن های کاربردی با بهینه سازی صحیح محیط، توانسته اند جایگاه بسیار ویژه ای را در اداره جات ها برای خود فراهم آورند. خصوصا اینکه محیط خصوصی لازم را در اختیار کارکنان هر بخش قرار می دهند و احساس آرامش و امنیت بیشتری را به آنها هدیه می کنند. اما از طرفی باید بدانید که پارتیشن های اداری امروزه به واسطه پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده در انواع مختلفی به بازار معرفی شده است. از جمله بارزترین و معروف ترین و پرکاربردترین آنها میتوان به پارتیشن شیشه ای و پارتیشن آلومینیومی اشاره کرد.

شما در حال حاضر قادر هستید تا پارتیشن مورد نظر خود را در فرمت و شکل هایی متنوع طراحی و مورد استفاده قرار دهید. در این مسیر اما کارشناسان و متخصصان شرکت پارتیشن اداری می توانند راهنمایی های دقیقی را به شما ارائه دهند تا محصولی کاملا متناسب با نیاز خود دریافت نمائید. به نوعی با نیازسنجی درست محصولی کاملا شخصی سازی شده را در اختیار شما قرار می دهند. اما از کجا بدانید پارتیشن شیشه ای یا پارتیشن آلومینیومی برای محیط کار شما مناسب است؟
در ادامه این مقاله قصد داریم در این زمینه توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تفاوت پارتیشن شیشه ای و آلومینیومی

تفاوت میان پارتیشن شیشه ای و آلومینیومی

به طور کلی تفاوت های میان پارتیشن شیشه ای و آلومینیومی نه تنها به متریال و ظاهر آنها بلکه مزایا و معایب شان را نیز شامل می شود. اگر قصد دارید در محیط کار از پارتیشن استفاده کنید ولی نمی‌دانید بین پارتیشن شیشه‌ ای و آلومینیومی کدام مناسب ‌تر است، توصیه می‌کنیم به دکوراتور توضیح دهید که در محیط کار دقیقاً به چه فاکتور‌هایی نیاز دارید. کارشناسان و متخصصان پارتیشن اداری در این راستا مشاوره های بسیار دقیق و کاربردی را ارائه می دهند.

فرض کنید شما به پارتیشنی نیاز دارید که همچون عایق صوتی عمل کند. یا حریم خصوصی بیشتری را برای شما فراهم آورد. از طرفی بودجه نهایی برای شما حائز اهمیت است. اینجاست که با بررسی و مقایسه میتوانید محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. حال بیایید این تفاوت ها را بشناسید.

مقایسه ظاهری

اولین مرحله از مقایسه میان پارتیشن شیشه ای و انواع پارتیشن آلومینیومی، به ظاهر آنها ارتباط دارد. شما هر آیتمی را که برای محیط کاری خود در نظر میگیرید، در ابتدا باید به زیبایی آن اهمیت دهید. تا از این طریق انرژی مثبتی را به خود القا کنید. این مسئله بدیهی است که نور طبیعی یکی از ارکان مهم زندگی است. پس اگر به آن اهمیت می دهید باید بدانید که پارتیشن های شیشه ای به هیچ عنوان مانعی برای ورود نور به محیط کار در طول روز نیستند. این در حالی‌ست که پارتیشن های آلومینیومی از چنین خصوصیتی برخوردار نیستند. اما پارتیشن های آلومینیومی، تنوع ظاهری متفاوت تر و بیشتری را پیش روی شما می گذارند. قبل از خرید توصیه می شود که حتما به محیط کار خود نگاه کنید. ببینید بهره گیری از کدام انواع پارتیشن می تواند ظاهری متفاوت را برای شما فراهم آورد. علاوه بر اینکه بر زیبایی محیط بیافزاید.

مقایسه نحوه نصب پارتیشن ها

شاید از نظر بسیاری از افراد نحوه نصب پارتیشن ها اهمیت خاصی نداشته باشد. اما با مقایسه ای کلی به راحتی از این اهمیت مطلع خواهید شد. به عنوان مثال شما باید بدانید نصب هر کدام از پارتیشن ها تا چه اندازه زمان نیاز دارد. هزینه نصب هر یک چقدر است تا بتوانید آن را با بودجه خود تطابق دهید. از طرفی حساسیت نصب مسئله مهمی به شمار می آید که باید مورد توجه قرار گیرد. شاید شما در نظر دارید که در کمترین زمان ممکن عملیات نصب را به اتمام برسانید. از این طریق به فعالیت کارکنان نیز لطمه ای وارد نخواهید کرد.

شیشه جزء ابزارهای بسیار حساس می باشد. به همین دلیل پارتیشن های اداری نیز از حساسیت بالایی برخوردار می باشند. زیرا کوچک ترین ترک در زمان نصب می تواند منجر به هدر رفتن تمامی زخمات شود. این در صورتی است که پارتیشن های آلومینیومی با چنین مشکلاتی مواجه نخواهد شد. اما قطعا زمان نصب آن طولانی تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.

حفظ حریم خصوصی

یکی از مواردی که باعث می شود کسب و کارها به سراغ نصب پارتیشن اداری بروند، حفظ حریم خصوصی است. باید بدانید این مقایسه میان پارتیشن شیشه ای و پارتیشن آلومینیومی بسیار آسان است. خب می دانید که پارتیشن های شیشه ای از بدنه ای بسیار شفاف برخوردارند و از نظر بصری حریم خصوصی زیادی را برای افراد به وجود نمی آورند. در حالیکه پارتیشن های آلومینیومی یک حریم خصوصی کامل را در اختیار کارکنان قرار می دهند.

اگر دوست دارید از پارتیشن‌ های شیشه ‌ای استفاده کنید ولی به حریم خصوصی هم اهمیت می‌دهید، می‌توانید از برچسب ‌های مات کننده یا مشجر کمک بگیرید. همچنین استفاده از رنگ ‌های مختلف در پارتیشن های شیشه ‌ای نیز این مشکل را برطرف می‌کند.

پارتیشن آلومنیومی

مقاومت پارتیشن ها

یکی از آشکارترین مقایسه ها میان پارتیشن شیشه ای و آلومینیومی، مقاومت آنهاست. زیرا این امکان وجود دارد که پارتیشن های شیشه ای در اثر برخورد با اجسام مختلف دچار شکستگی شوند. این در حالی است که پارتیشن آلومینیومی در اثر این برخوردها کوچک ترین آسیبی را دچار نشوند. البته باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که پارتیشن شیشه ای مقاومت مناسبی داشته و با کیفیتی نیز برخوردار می باشد که با ضربه‌ های شدید نمی ‌شکنند ولی قیمت این نوع از پارتیشن ‌ها، بسیار بالا می‌باشد. اگر رفت و آمد در محیط کار زیاد است و نگران صدمات انسانی و مالی هستید بهتر است از پارتیشن‌ های آلومینیومی استفاده کنید.

مقایسه قیمت

قیمت یکی از مهم ترین مسائلی است که در حین خرید پارتیشن ها، ذهن افراد را به سمت خود درگیر می کند. باید بدانید به طول کلی پارتیشن آلومینیومی از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. باید بگوییم که از جمله لوکس ترین و زیباترین پارتیشن ها در حال حاضر، پارتیشن آلومینیومی است. از طرفی تکنولوژی های لازم جهت تولید این نوع از پارتیشن ها جدید بوده و از طرفی مزایای بیشتری را هم با خود به همراه دارد.

در حالت معمول قیمت پارتیشن ‌های شیشه ‌ای کمتر از انواع آلومینیومی است. ولی قیمت پارتیشن ‌های شیشه ‌ای دو جداره و یا خیلی ضخیم، بالا بوده و جز پارتیشن‌ های لوکس و گران قیمت دسته بندی می‌شوند.

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان به مقایسه پارتیشن شیشه ای با پارتیشن آلومینیومی پرداختیم. حال می دانید چه تفاوت هایی در این مسیر وجود دارد. با این حال اگر سوالی در این مسیر ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان ما در پارتیشن اداری میتوانند راهنمایی هایی را در این زمینه خدمت شما ارائه دهند.