مقایسه ای میان شیشه شفاف و شیشه مات در پارتیشن اداری

در حال حاضر پارتیشن های اداری آن هم از نوع شیشه ای توانسته اند جایگاه بسیار ویژه ای را در طراحی دکوراسیون داخلی برای خود فراهم آورند. هر چند که انتخاب نوع شیشه بکار رفته در پارتیشن ها کاملا یک انتخاب شخصی است. البته در این مسیر چندین انتخاب پیش روی افراد قرار میگیرد که کار را کمی سخت کرده و آنها را سردرگم می کند. از همین رو در نظر داریم به مقایسه دو مورد از پرطرفدارترین آنها بپردازیم. دو موردی که میتواند محیط کسب و کارتان را به خاص تر از آن چیزی که فکرش را می کنید، تبدیل کند.

در حال حاضر و براساس نیاز بازار، شیشه شفاف و شیشه مات از جمله پرطرفدارترین شیشه های بکار رفته در پارتیشن های اداری می باشد. این نوع از شیشه ها به واسطه مزایایی که از خود نشان داده اند همواره توجهات را جلب کرده و افراد را برای خرید به سمت خود کشانده اند. اما برای استفاده از آن، نیاز است تا بیشتر درباره آنها بدانید. هر چه اطلاعات شما درباره مزایا و کاربردهای شان بیشتر باشد، یافتن محصول مناسب برایتان راحت تر خواهد بود. پس در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. در نظر داریم توضیحاتی را در این زمینه برای شما بازگو کنیم.

برای پارتیشن اداری شیشه شفاف بهتر است یا شیشه مات؟

برای پارتیشن اداری شیشه شفاف بهتر است یا شیشه مات؟

برای اینکه بتوانید درک کنید کدام یک از شیشه های موجود برای استفاده در پارتیشن های شیشه ای مناسب است، در ابتدا باید نیازسنجی دقیقی صورت گیرد. این نیازسنجی در حال حاضر به طور کامل و دقیق در شرکت پارتیشن اداری توسط کارشناسان و متخصصان باتجربه و بادانش ما انجام می شود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشید. هر چند در ادامه به برخی از مهم ترین موارد در مقایسه پارتیشن ها خواهیم پرداخت. خالی از لطف نیست اگر با ما همراه شوید.

از منظر زیبایی شناسی
شیشه شفاف از نظر ظاهری یکی از بهترین انتخاب ها در طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می آید. اما از طرفی کار نظافت آن به اندازه ای زیاد و سخت می شود که تقریبا افراد خسته شده و از کار خود استعفا می دهند. البته مسئله نظافت ارتباط مستقیمی با میزان بهره گیری از آن در دفاتر کار دارد. در برخی موارد شیشه شفاف با وجود تمیز شدن، باز هم لکه دار به نظر می آید. این مسئله اما در رابطه با شیشه مات کمی راحت تر به نظر می آید. درواقع شرایطی را به وجود می آورد که تا چند روز بدون تمیز کردن شیشه ها به انجام وظایف خود بپردازید.

علاوه بر تمام موارد گفته شده، شیشه های شفاف قابلیت تزئیناتی دارند. که در جلب توجه مشتریان بسیار تاثیر گذار است. متاسفانه این مسئله درباره شیشه های مات صدق نمی کند. در پایان اما این شما هستید که باید پس از بررسی محیط کاری تان به انتخاب شیشه مناسب بپردازید.

ترکیبی از شیشه مات و شفاف
تاکنون به این فکر کرده اید که ترکیبی از شیشه شفاف و شیشه مات را برای پارتیشن اداری محیط کاری تان و ایجاد یک دکوراسیون داخلی فوق العاده منحصر به فرد بکار گیرید؟ درواقع ترکیبی از این دو نوع شیشه به پرسنل این امکان را می دهد تا همکاری راحت تری میان فضاها داشته باشند. اما اگر در محیط ها و تیم های بزرگ تری مشغول به فعالیت هستید و یکی از اصلی ترین کارهای شما بررسی ایده های جدید است. پس وجود حریم خصوصی امری واجب و ضروری به حسب می آید که تحقق آن با پارتیشن های شیشه ای شفاف امکانپذیر نیست.

با توجه به این نکته، میتوان درک کرد که اکثریت مشاغل به تعادل زیادی میان فضاهای خصوصی و فضای آزاد احتیاج دارند. از همین رو ترکیبی از شیشه مات و شفاف بهترین گزینه ممکن است.

ترکیب پارتیشن شیشه ای مات و شفاف

ارتباطات موثرتر
برقراری ارتباط موثر با همکارانی که نمی توانید آنها را ببینید آسان نیست. می توان شیشه های شفاف یا شیشه های مات با ارتفاع مناسب را انتخاب کرد و این بستگی به ترجیح آنها از نظر حفظ حریم خصوصی یا نیاز به برقراری ارتباط موثر دارد. در این مسیر انتخاب ضخامت، ارتفاع و محل قرارگیری پارتیشن نقشی استراتژیک در تعیین شیشه های شفاف و شیشه های مات دارد. باید اطمینان حاصل کنید که هر دو هدف بدون نیاز به مصالحه در مورد هر یک از آنها حاصل می شود.

فکر می کنید در کسب و کار شما، کدام یک از انواع شیشه در ایجاد ارتباط موثرتر با همکاران موثرتر عمل می کند؟

نیاز به حریم خصوصی
در اکثریت مواقع کارمندان ارشد به حریم خصوصی بیشتری احتیاج دارند. از همین رو انتخاب شیشه مات بهترین گزینه برای آنهاست. درواقع آنها در تلاش اند تا بازدیدکنندگان یا مشتریان را از دیدن خود محروم کرده و خود را سرگرم انجام کارهای مرتبط با مسائل تجاری یا جلسات خصوصی کنند. در این میان کارمندان پایه به حریم خصوصی کمتری احتیاج پیدا خواهند کرد. حتی ممکن است هیچ نیازی به آن نداشته باشند. اصلی ترین دلیل آن هم به وظایف رسمی شان برمیگردد. جایی که تنها ملزم به کار در تیم هستند. بنابراین شیشه شفاف بهترین و مناسب ترین انتخاب برای آنهاست. از طرفی برای انتخاب ارتفاع مناسب نیز باید به محیطی که در آن مشغول هستید توجه کنید. در این مسیر کارشناسان و متخصصان شرکت پارتیشن اداری راهنمایی هایی در اختیار شما قرار خواهند داد.

هزینه ها
نمیتوان کتمان کرد که هزینه ها تا چه اندازه در تصمیم گیری و انتخاب ها نقش دارند. این مسئله در رابطه با انتخاب شیشه شفاف و مات در پارتیشن اداری نیز صدق می کند. برای اینکه از مساعد بودن محیط کار، بیشترین بهره وری پرسنل، رضایت مشتری و همچنین به خطر ننداختن کارکنان اطمینان داشته باشید باید بهترین نوع شیشه را فارغ از هزینه های موجود انتخاب کنید. کارکنان در طی یک روز، بیشترین اوقات خود را در محیط کار سپری می کنند پس خیلی دور از انتظار نیست که محیطی امن را خواستار باشند.

نتیجه گیری

در این مقاله تا حد امکان به مقایسه میان شیشه شفاف و شیشه مات در پارتیشن اداری پرداختیم. حال میدانید پس از نیازسنجی دقیق، در نظر گرفتن چه مواردی می تواند عاملی تعیین کننده در انتخاب شما باشد. برای اینکه در این امر موفق عمل کنید، توصیه داریم که حتما با کارشناسان و متخصصان شرکت پارتیشن اداری مشورت کنید. آنها راهنمایی های بسیار دقیق و کاملی را در این راستا در اختیار شما قرار می دهند. کافیست به بخش تماس باما سری بزنید.