سند بلاست شیشه چیست؟

اولین سوالی که پس از مطالعه عنوان این مقاله در ذهنتان به وجود می آید چیست؟ آیا تاکنون در رابطه با سند بلاست شیشه چیزی شنیده اید؟ آیا کاربردهای آن را می دانید؟ باید بگوییم سند بلاست نوعی از شیشه است که در ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد. در دسته بندی ها نیز آنها را در گروه شیشه های مات قرار می دهند که طی فرآیند کشیدن طرح هایی زیبا بر روی آن، به سند بلاست تبدیل شده اند.

با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در علم و تکنولوژی، ویژگی های زیادی در شیشه های سند بلاست تعبیه شده که هر کدام برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال؛ نمونه بارزی از آن در شعبات اداره ها دیده می شود که شیشه ای میان ارباب رجوع و کارمندان قرار گرفته است. یا در برخی از شرکت ها که شیشه ای تعبیه شده و طرح لوگو بر روی آن قرار گرفته است!! حتی در حمام خانه ها نیز میتوان از سند بلاست شیشه بهره گرفت.

پس خیلی دور از انتظار نیست که بخواهید از سند بلاست شیشه استفاده کنید. اما با این حال مسائل زیادی وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاه شوید. از همین رو در نظر داریم در ادامه این مقاله به برخی از مهم ترین آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

پارتیشن شیشه ای

سند بلاست شیشه را بشناسید

سند بلاست نوعی از شیشه است که به عنوان شیشه سند بلاست نیز شناخته می شود. درواقع فرآیند مات شدن شیشه را سند بلاست می گویند. اما چگونه اجرایی می شود؟ اجرای این تکنیک بسیار ساده است! ساینده های معدنی یا پایه خاک با شتاب بالایی بدست می آید و بر روی سطح مورد نظر پرتاب می شود. در نتیجه این عمل، سند بلاست عاملی برای مات شدن شیشه از طریق پاشیدن سن و ماسه با شدت زیاد شناخته می شود.

دقت داشته باشید که برای سند بلاست کردن شیشه ها، باید از ماسه ای خاص استفاده شود تا فشار لازم بر روی شیشه اعمال آید. در این مسیر اغلب کارشناسان و متخصصان پارتیشن اداری از کمپرسورهای هوای مخصوص استفاده می کنند. در اصطلاح حرفه ای از این عمل به عنوان بلاست کردن نیز یاد میشود.

هر چه این عمل طولانی تر شود و هر چه فشار و قدرت ماسه ها در حین پاشیده شدن بیشتر باشد، درجه ماتی شیشه نیز افزایش پیدا می کند. جالب اینجاست که برای طراحی بر روی این نوع از شیشه ها از استنسیل استفاده می شود که قابلیت ایجاد طرح های و نقش های مختلف را دارد.

ویژگی های شیشه سند بلاست در چیست؟

در وهله اول باید بدانید، برای سند بلاست کردن شیشه ها هیچ نیازی به نوع خاصی از شیشه ندارید. شما بر روی هر شیشه ای می توانید این عملیات را پیاده سازی کنید. شیشه های سند بلاست معمولا از انعطاف پذیری بالایی برخوردارند و می توان هر طرح و نقشی را بر روی آنها پیاده سازی کرد. جالب اینجاست؛ اگر آنها را با یک لایه لمینت بپوشانید به شیشه سکوریت تبدیل می شوند و مقاومت آنها در برابر ضربه افزایش پیدا می کند.

باید بدانید؛ بهره گیری از تکنیک سند بلاست کردن آن هم بر روی شیشه، محدوده دید شما را کاهش می دهد. هر چند که نمیتواند مانعی برای عبور نور باشد. از طرفی ایجاد طرح ها و الگوهای خاص بر روی شیشه امری اجتناب ناپذیر است که امکان به تصویر کشیدن طرح های زیبا را به شما می دهد. برای اینکه فرآیند سند بلاست لایه های عمیقی از شن و ماسه را بر روی شیشه به وجود آورد باید شیشه مورد نظر از ضخامت بیشتری برخوردار باشد. چه بسا که این عمل در نهایت مقاومت بالاتری به شیشه می دهد. همچنین این امکان وجود دارد؛ فرآیند انجام آن زمانبر باشد اما در مقابل ظاهری سه بعدی و زیبا را بر روی شیشه پدید خواهد آورد.

شیشه سند بلاست چه کارآیی دارد؟

شیشه سند بلاست چه کارآیی دارد؟

معمولا سند بلاست شیشه یا همان عمل مات کردن به منظور جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی استفاده می شود. البته شما میتوانید به منظور جلوگیری از دید به غیر از عمل مات کردن شیشه؛ میتوان از طرح ها و نقش های مختلفی استفاده کرد.
خوشبختانه در حال حاضر شرکت های بسیار زیادی در این زمینه فعالیت دارند که شرکت پارتیشن اداری از جمله یکی از بهترین آنهاست که میتواند در این مسیر به شما کمک کند. درواقع شما باید با توجه به نیازسنجی دقیقی که در ابتدای تصمیم گیری خود انجام می دهید، میزان بلاست کردن را مشخص نمائید.

در طی سال های گذشته سند بلاست شیشه یکی از بهترین و اولین گزینه ها به جهت چاپ برندها بر روی شیشه به حساب آمده است. از طرف دیگر برای جداسازی فضای کار در محل کار کارکنان از شیشه های مات سند بلاست شده استفاده می کنند. همچنین شیشه های سند بلاست نیز کاربرد های متفاوتی دارد که میتوان از آنها در شیشه های دوجداره و یا میتوان در واحد های مسکونی نیز استفاده کرد. حتی برای حمام، آشپزخانه و دستشویی نیز قابل استفاده می باشند و میتوان بر روی آنها طرح های مختلفی را چاپ نمود.

انواع شیشه سند بلاست

با توضیحاتی که در قسمت بالا ارائه دادیم آیا به گوشه ذهنتان خطور کرده بود که انواع مختلفی از سند بلاست شیشه وجود دارد؟ درواقع در دنیای پیشرفته امروز شما می توانید به دو روش عملیات سند بلاست را پیاده سازی کنید.

  • تمام سند بلاست
    در این روش از سندبلاست کردن، تمامی بخش های شیشه به صورت مات و سند بلاست درخواهد آمد. درواقع میتوان گفت اصلی ترین هدف از این نوع مات کردن این است که محیط داخلی از بیرون پنهان بماند.
  • سند بلاست جزئی
    مطمئنا از اسم سند بلاست جزئی حدس زده اید که عملکرد آن به چه صورت است! درواقع در این مدل؛ تنها بخشی از شیشه در معرض عملیات سند بلاست قرار میگیرد. به طور معمول اکثریت این مدل ها به صورت تکه های سند بلاستی هستند که بخشی از آنها را شیشه شامل می شود. شما در این نوع از مدل ها می توانید بر روی شیشه ها، لوگو، طرح ها و نمادهای مختلفی را پیاده سازی کنید و محیطی به مراتب جالب تر و زیباتر را برای خود فراهم آورید.

با این تفاسیر فکر می کنید کدام یک از انواع مدل سند بلاست شیشه می تواند نیاز شما را برآورده سازد؟ اگر هنوز به درک درست و تصمیم گیری دقیق نرسیده اید، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان شرکت پارتیشن اداری، راهنمایی های جالبی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

قیمت سند بلاست شیشه چقدر است؟

در همین ابتدای راه باید بگوییم قیمت سند بلاست شیشه با توجه به نوع طرحی که انتخاب می کنید، متفاوت است. درواقع جداول قیمتی متفاوتی از سند بلاست با طرح راه مات، راه مات و لوگو و طرح ساده مات وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه باید با کارشناسان و متخصصان فعال در این حوزه صحبت کنید. از طرفی شیشه انتخابی شما نیز می تواند بر تعیین قیمت نهایی دخیل باشد.

به همین دلیل توصیه می شود که قبل از هرگونه اقدام و تصمیم گیری و حتی نصب این مدل از شیشه ها، نیازسنجی دقیقی انجام دهید. چه بسا که پس از نصب آنها متوجه عدم کارآیی آن با محیط شوید. اینجاست که پول و هزینه صرف شده بیهوده خواهد بود.

نتیجه گیری

این مسئله را به خاطر داشته باشید که اصلی ترین هدف از سند بلاست کردن شیشه، پوشاندن بخشی از نواحی است. از همین رو این مرحله باید به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. اینجاست که نقش و حضور پر رنگ متخصصان و فعالان این حوزه مشخص می شود. مسلما شخصی که سال ها تجربه فعالیت در این صنعت را داشته می تواند راهنمایی های دقیق تر و کامل تری را به شما ارائه دهد و شما را به خواسته ذهنی تان برساند.
برای اینکه در چنین موقعیتی قرار گیرید، توصیه داریم که حتما به بخش تماس باما سایت پارتیشن اداری مراجعه کنید.