دلایل محبوبیت پارتیش اداری شیشه ای چیست؟

پارتیشن اداری شیشه ای یک راه حل مدرن برای چیدمان بهینه محل کار می باشد. امروزه آنها به یک انتخاب طبیعی برای فضاهای اداری مدرن تبدیل شده اند. و یک روند باز و مشارکتی را در شرکت ها در هر اندازه به وجود اورده اند. پارتیشن های شیشه ای به یکباره قابلیت های عملی و زیبایی مدرنی را به دفاتر می‌ افزیند. برخلاف دیوارهای آجری یا پارتیشن های دیواری، شیشه به نور اجازه می دهد تا به فضای کار و اتاق جلسات انتقال پیدا کند. همانطور که می دانید، نور طبیعی فواید بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. به گونه‌ ای که حتی تاثیر خود را در مسائل عاطفی و افزایش بهره وری کارکنان در محیط کار نشان می دهد.

خواه به دنبال ایجاد یک دفتر اضافی، اتاق جلسه متمایز و حتی تقسیم فضاهای کاری هستید، پارتیشن های اداری به راحتی می توانند نیاز شما را براورده سازند. و یک شرایط مطلوب را در محل کار به وجود اورند. در این راستا حتی میتوانید با کارشناسان و متخصصان سایت پارتیشن اداری صحبت کنید. اما چه دلایلی دیگری باعث شده تا این نوع از پارتیشن ها طرفداران زیادی داشته باشد؟ کارشناسان مجموعه پارتیشن اداری راهنمایی های دقیقی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

پارتیشن اداری

ملاحظه صوتی

نکته اساسی در مورد پارتیشن بندی اداری شیشه ای، کاهش صدا (یا بهبود حریم خصوصی صوتی) است. این امر خصوصاً در مورد اتاق کنفرانس و جلسات که ممکن است بحث های مهم یا محرمانه ای در آن برگزار شود، بسیار حائز اهمیت می باشد. در سایر مواقع؛ شرکت ها به منظور افزایش تمرکز و بهره وری کارکنان به دنبال کاهش سر و صدا هستند. پس پارتیشن بندی شیشه ای دفتر بهترین گزینه در این مواقع است.

به طور کلی؛ انسان صدایی با شدت 60 دسی بل را ناخوشایند و 80 دسی بل را آزار دهنده تلقی می کند. حتی صدای پس زمینه 70 دسی بل ناشی از ترافیک خارج می تواند باعث اختلال و استرس مداوم شود. اینجاست که نصب و بهره گیری از شیشه های صوتی می تواند بسیار مهم باشد.

تعادل در حفظ حریم خصوصی

یکی دیگر از موارد مهم در بحث پارتیشن های اداری ایجاد تعادل و ارتبط مناسب بین همکاران و حریم خصوصی، در صورت لزوم است. محیط کار با فضای باز ایده ها و بهبود ارتباط بین همکاران و کارمندان را به همراه دارد. از طرف دیگر تقسیم کننده ها ( پارتیشن ها) برای حفظ حریم خصوصی و بهره وری، ضروری هستند. اما اگر حریم خصوصی اصلی ترین مسئله شماست. باید بدانید؛ بعضی از دفاتر و اتاق جلسات ممکن است به سطحی از حریم شخصی نیاز داشته باشند که شیشه های شفاف به راحتی نمی توانند آن را فراهم کنند.

خبر خوب این است که شما هنوز هم می توانید از تمام مزایای شیشه بهره مند شوید. با انتخاب نوع مناسب شیشه می توان به این مهم دست یافت. سایر گزینه ها شامل استفاده از وینیل های پنجره مات یا نصب پرده های داخلی است. ما در پارتیشن اداری، طیف گسترده ای از شیشه های زیبا را به شما پیشنهاد می دهیم که می تواند به راحتی این مشکل را برطرف کند. برای آگاهی از گزینه های شیشه ما به بخش تماس باما مراجعه کنید.

شیشه صوتی/عایق صدا در اکثر موارد می تواند انتقال صدا را تا حدود 45 دسی بل کنترل کند. انتخاب شیشه دو جداره برای پارتیشن های شما نیز تفاوت زیادی در مهار صدا ایجاد می کند.

ملاحظات طراحی

وقتی صحبت از پارتیشن اداری شیشه ای می شود، مهم است که چند سوال اساسی را برای ایجاد طرح از خود بپرسید.
ابتدا به هدف خود نگاه کنید. از چه فرمی پیروی می کنید؟ دفاتر، اتاق های هیئت مدیره و سایر مناطق را به گونه ای طراحی کنید که عملکرد مورد نیاز در تجارت خاص شما را ارتقا دهد. پارتیشن بندی آلومینیوم و شیشه در هنگام طراحی و پیکربندی انعطاف پذیری بالایی دارند. با توجه به اندازه پروژه و بودجه شرکت، ممکن است بخواهید از خدمات یک معمار یا طراح داخلی استفاده کنید.

پارتیشن بندی اداری شیشه ای

همچنین نگاه و احساس تان را در نظر بگیرید. پارتیشن های اداری می توانند شیشه ای بدون قاب، یا قاب آلومینیومی باشند. هر کدام مزایا و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. پارتیشن های شیشه ای بدون قاب مکمل کاملی برای فضاهای اداری سطح بالا یا فوق العاده مدرن هستند.

قاب های آلومینیومی انعطاف پذیر در انتخاب پروفیل ها، رنگ های متناسب با طراحی داخلی را دارند. همچنین ممکن است در طرح های شما پوشش پودر سفید، خاکستری ذغالی یا هر رنگ استاندارد یا سفارشی دیگر مورد نیاز باشد. علاوه بر تمام موارد گفته شده؛ قبل از هر چیزی شما باید تصمیم بگیرید بین پارتیشن های شیشه ای از کف تا سقف یا تقسیم کننده های جزئی کدام را مدنظر دارید.

انتخاب شیشه مناسب

پارتیشن اداری، طیف گسترده ای از محصولات شیشه ای با عملکرد مختلف را ارائه می دهد که هرکدام با ویژگی های خاص برای ایجاد شرایط داخلی مطلوب طراحی شده اند. همانطور که در بالا ذکر شد پارتیشن بندی اداری می تواند از کیفیت شیشه صوتی، شیشه رنگی و شیشه دو جداره و… بهره مند شود.

کدهای ایمنی برای محیط کار مستلزم استفاده از شیشه های چند لایه یا سخت هستند. تمام پارتیشن های اداری شیشه ای در این دو دسته قرار می گیرند. آنها معمولاً در صورت لزوم با شیشه ایمنی مقاوم در برابر 5 میلی متر تا 10 میلی متر یا در عوض با شیشه ایمنی چند لایه 6.38 میلی متری مجهز می شوند. گزینه های تک و دو جداره هر دو موجود است. آزمایش دقیق بر روی این محصولات برای اطمینان از مطابقت با سطح ایمنی معیارهای آنها انجام می شود.
شیشه آکوستیک، شیشه کاهش صدا نیز نامیده می شود. که دارای کیفیت های خاص کاهش صدا است و برای مقابله با سطح سر و صدای ناخواسته در دفاتر و اتاق های هیئت مدیره مورد استفاده قرار میگیرد.
شما از کدام نوع شیشه برای پارتیشن اداری استفاده می کنید؟