تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت

برای درک بهتر تفاوت پارتیشن شیشه ‌ای و شیشه سکوریت بهترین کار این است که قبل از همه چیز مستقیما سراغ تفاوت هایی که بین شیشه معمولی و شیشه سکوریت وجود دارند برویم. انواع مختلف شیشه در صنایع مختلف و از طرفی در بخشهای مختلف یک ساختمان کاربرد دارند. داشتن ویژگی‌ها، مزایا، و معایب مختلف شیشه به ما کمک میکنند که با دقت بیشتری تشخیص دهیم که چطور و کجا از این محصولات استفاده کنیم تا نتیجه نهایی انجام فعالیتی مانند پارتیشن بندی بخشهای مختلف یک اداره یا شرکت به شکلی باشد که باب میل ماست. در ادامه این مطلب ما بیشتر در مورد تفاوت پارتیشن شیشه‌ای و شیشه سکوریت را برای شما توضیح میدهیم.

پارتیشن اداری شیشه ای

تفاوت بین شیشه سکوریت و شیشه معمولی

شیشه سکوریت در سالهای گذشته توانسته کاربرد‌های فراوانی داشته باشد، چرا که ویژگیهای مثبت این محصولات مزایایی را در اختیار شما میگذارند که نتیجه  خوبی از آن خواهید گرفت. شیشه ‌های سکوریت از شیشه‌ های معمولی 7 بار مقاوم تر هستند و در صورتی که این شیشه بشکنند به قطعات کوچک تقسیم میشوند و همین موضوع باعث کاهش بروز خطراتی مانند بریدگی و… خواهد شد، این در صورتی است که شیشه ‌های معمولی بعد از شکستن به قطعات بزرگتر و خنجری مانند تبدیل میشوند و به این صورت به ممکن است باعث بروز خطرات مختلفی برای شما شوند.

میتوان گفت که تفاوت اصلی شیشه سکوریت و شیشه معمولی در زمینه نحوه تولید آنها دیده می‌شود. روند ساخت این محصولات به این صورت است که همان شیشه معمولی را با ضخامت‌ های مختلف وارد یک کوره می‌کنند و شیشه را تا زمانی که به دمای بالایی برسد نگه میدارند، سپس با استفاده هوای خنک و پرفشار، شیشه داغ شده را سریعا خنک میکنند و به این صورت در پایان ساختار شیشه معمولی تغییر کرده و به شیشه سکوریت تبدیل میشود. نکته بعدی که رد خصوص تفاوت شیشه سکوریت و معمولی باید بدانید این است که شیشه‌ های معمولی نهایتا بتوانند تا دمای 60 درجه حرارت را تحمل کنند، اما شیشه سکوریت توانایی تحمل دما تا 300 درجه را نیز دارد. از آنجایی که بیشتر شما خوانندگان آشنایی بیشتری با شیشه‌ های معمولی دارید، برای درک بهتر تفاوت پارتیشن شیشه ‌ای و شیشه سکوریت ما توضیحات بیشتری در مورد شیشه‌ های سکوریت میدهیم تا اطلاعات مفیدی در خصوص آنها به دست آورید.

مزایای استفاده از پارتیشن اداری شیشه سکوریت

در ادامه مزایای استفاده از پارتیشن شیشه سکوریت را برای شما نام میبریم و توضیحاتی در این زمینه می‌دهیم که میتواند برای شما مفید باشد:

 • قابلیت استفاده در مکان‌های مختلف
 • مقاومت بالا در برابر حرارت
 • مقاومت در برابر فشار و ضربه بالاتر از شیشه‌ های معمولی
 • شیشه سکوریت بعد از شکستن تبدیل به ذرات ریزی می‌شود که خطر کمی برای شما دارند.

مزایای بالا باعث شده اند که این محصولات علاوه بر استفاده در پارتیشن اداری، در موارد دیگری که نیاز به استحکام و مقاومت بالاتری داریم، از شیشه سکوریت استفاده شود. در ادامه کاربردهای بیشتری از این محصول را برای شما نام می‌بریم.

 • استفاده در صنایع خودرو سازی
 • به کارگیری برای ساخت بالکن ‌های شیشه‌ای
 • شیشه ‌های مغازه
 • نمای شیشه‌ای برای ساختمان‌ها
 • استفاده از شیشه برای کف ساختمان یا مراکز تجاری و…
 • ساخت استخر شیشه‌ ای
 • استفاده برای شیشه‌ های جان پناه
 • پارتیشن اداری و تزئینی در شرکت‌ ها و ادارات مختلف
 • استفاده به عنوان درب شیشه در ساختمان، مغازه و…
 • استفاده به عنوان شیشه‌ های دور دوشی

مجموعه پارتیشن اداری

تفاوت قیمت پارتیشن شیشه‌ ای و شیشه سکوریت

در بخش‌های ابتدایی این مطلب به این موضوع اشاره کردیم که شیشه‌ های سکوریت در اصل شیشه ‌های معمولی هستند که در شرایطی خاص قرار میگیرند و به این صورت ویژگی‌ های خاصی به آنها اضافه میشود که برای ما بسیار مفید خواهند بود. پس میتوان در همین ابتدای کار نتیجه گرفت که شیشه ‌های سکوریت باید دارای قیمت بالاتری از شیشه‌ های معمولی باشند. در ادامه این بخش عوامل تاثیرگذار روی قیمت شیشه سکوریت را با هم مورد بررسی قرار میدهیم تا به این صورت بتوانیم در زمان خرید این محصولات برای پارتیشن اداری، نیم نگاهی هم به قیمت (که صد البته فاکتور بسیار مهمی است) داشته باشیم.

 • نوع کاربری شیشه: بسته به این که شیشه مورد نظرتان را برای چه بخشی می‌خواهید، قیمت شیشه ‌های سکوریت (و حتی شیشه‌ های معمولی) می‌تواند متفاوت باشد.
 • ضخامت شیشه مورد نظر
 • رنگ شیشه مورد نظر
 • سایز و ابعاد شیشه سکوریت

پارتیشن شیشه سکوریت یا شیشه ای؟

از نظر ظاهری پارتیشن‌ های شیشه سکوریت و شیشه معمولی تقریبا خواصی یکسان دارند و به شما کمک میکنند که به راحتی نور طبیعی را در تمامی قسمت ‌های اداره یا شرکت خود داشته باشید. مورد دیگری که در مورد انواع پارتیشن‌ های شیشه ‌ای باید بدانید این است که این محصولات به راحتی با تمامی قسمت‌ های دکوراسیون شما سازگار خواهند شد و می ‌توانید جلوه بسیار زیبایی در محیط مورد نظر خود خلق کنید. استفاده از شیشه هایی با ضخامت بالاتر به شما این امکان را میدهد که تا حد زیادی از عبور سروصدا و حرارت جلوگیری کنید، از سوی دیگر هم می‌توانید نام تجاری، اسم شرکت یا برند خود را روی شیشه ‌ها حک کرده و به این صورت زیبایی بیشتری را برای محیط مورد نظر خود به ارمغان بیاورید. به یاد داشته باشید در مکان هایی که از پارتیشن اداری یا تزیینی استفاده می‌شود، موضوع زیبایی ظاهری اهمیت بسیار مهمی دارد، چرا که با داشتن ظاهری زیبا شما میتوانید تاثیر بهتری روی مشتریان خود بگذارید و از طرفی بازده نیروی کار خود را افزایش دهید.
در صورتی که شما بودجه کافی برای استفاده از شیشه سکوریت را دارید، بهتر است بدانید که قطعا استفاده از پارتیشن شیشه سکوریت بهتر از شیشه‌ های معمولی است و این محصولات بی شک مزایای بیشتری را در اختیار شما قرار میدهند. این پارتیشن‌ ها مقاومت تر هستند و قطعا خاصیت جداکنندگی بسیار بهتری از نمونه‌ های پارتیشن با شیشه ‌های معمولی دارند. در ضمن اگر شما از نمونه پارتیشن ‌های شیشه‌ ای فریم لس (بدون فریم) و فریم دار استفاده کنید نیز میتوانید حریم خصوصی در بخشهای مختلف و همچنین بهداشت را با دقت بیشتری رعایت کنید.

سخن پایانی در مورد پارتیشن شیشه‌ ای و شیشه سکوریت

برای تولید پارتیشن شما نیاز به شیشه هایی با ابعاد نسبتا بزرگ دارید، در همین مورد باید به یاد داشته باشید که در ایران شیشه‌ های معمولی را میتوان در هر ابعادی پیدا کرد و به کار برد. اما برای استفاده از شیشه سکوریت محدودیت هایی وجود دارد و در بین شرکت‌های تولید کننده شیشه سکوریت در ایران، بزرگترین ابعاد 3 در 6 متر میباشد. نکته بسیار مهمی که در این زمینه باید به یاد داشته باشید این است که هر برنامه‌ای برای خرید پارتیشن اداری دارید، بهتر است براساس کاربرد و کیفیت برنامه ریزی شود، چرا که در این صورت شما می ‌توانید محصولی که بیشترین سازگاری با نیاز‌های شما دارد را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.