بررسی و خرید بهترین پارتیشن اداری

پارتیشن ‌های اداری در سالهای اخیر محبوبیت روز افزونی را در صنعت دکوراسیون و چیدمان به دست آورده اند. امروزه داشتن یک فضای کاری با طراحی مدرن و زیبا برای شرکت‌ها به یک مساله قابل اهمیت تبدیل شده است. فرقی نمیکند در چه عرصه ای فعالیت داشته باشید،  ظاهر دفتر کار به عنوان نقطه عطف و تمرکز در سازمان شما مورد توجه است. البته به خاطر داشته باشید داشتن یک دفتر مدرن و زیبا که به اندازه کافی فضاهای کاربردی ندارد، چندان مزیتی نخواهد داشت.

اگر شما تنها یک فضای باز و وسیع در اختیار داشته باشید، چگونه میتوان فضاهای کاری همکاران با سر و صدای زیاد و حریم خصوصی برای جلسات را از یکدیگر مجزا کرد؟ برای این کار نیازی به بازسازی اساسی در ساختمان نیست چرا که با انتخاب پارتیشن‌ اداری این موضوع به سادگی قابل حل است. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی پارتیشن و انواع آن، راهنمایی کاربردی برای خرید بهترین پارتیشن اداری در اختیار شما قرار دهیم.

 

پارتیشن اداری

 

پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن بندی به معنای تقسیم و جداسازی فضا در یک محیط است که به منظور ایجاد نظم و استفاده بهینه از فضا انجام می‌ گیرد. پارتیشن در معماری و دکوراسیون به دیوارک ‌هایی گفته می‌ شود که به منظور تقسیم و جداسازی فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع پارتیشن ‌های اداری را میتوان سریع ‌ترین، آسان‌ ترین و به‌صرفه‌ ترین روش برای ایجاد فضا های بهینه کاری دانست.

 

انواع پارتیشن‌ اداری

پارتیشن اداری از نظر نوع نصب شامل دو نوع ثابت و متحرک می‌باشد که در هر اندازه‌ای قابل سفارش است. نوع ثابت پارتیشن به وسیله پیچ و مهره به زمین متصل می‌شوند، در حالیکه نوع متحرک آن همانطور که از نامش پیداست به سهولت قابل جابجایی می‌باشند. این پارتیشن ‌ها به سبک‌های متعددی وجود دارد و تفاوت آنها را میتوان در جنس پارتیشن از جمله پارتیشن چوبی، شیشه‌ای و… دانست که انتخاب آن به کاربرد موردنظر شما بستگی دارد.

 

پارتیشن اداری چوبی

میتوان گفت پارتیشن‌ های اداری چوبی مناسب هر نوع فضای کاری می‌باشد چرا که نمایی کلاسیک ‌تر به دفتر کار  شما داده و در عین حال فضایی دلنشین و شیک ایجاد میکنند. پارتیشن چوبی بسته به انتخاب شما در انواع پارتیشن ام‌ دی ‌اف، تمام چوب و.. وجود دارد و برای ایجاد فضاهای عایق در برابر صدا نیز بسیار مناسب است.

 

پارتیشن اداری چوبی

 

پارتیشن اداری شیشه ‌ای

شاید اکثر ما در ابتدا علاقه چندانی به دفتر کار شیشه ‌ای نداشته باشیم، اما بد نیست بدانید یکی از بهترن انتخاب‌ها برای داشتن یک دفتر کاری مدرن استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای می‌باشد. امروزه اکثر ادارات و ساختمانهای شرکتی به دنبال ترکیب مشخصه های شیشه ‌ای بیشتر در فضای کاری خود هستند، تا حس مدرنیته بیشتری را القا کنند. شکی نیست که چنین فضایی برای مشتریان بالقوه زیبا، دلنشین و چشمگیر به نظر می رسد و تصویری خوب از شرکت ارائه می‌دهد. همانند سایر انواع پارتیشن اداری، پارتیشن شیشه ‌ای نیز قابلیت طراحی بر طبق نیاز شما را دارد. یکی از بهترین مزیت ‌های پارتیشن شیشه ‌ای امکان استفاده از نور طبیعی محیط می‌باشد.

 

پارتیشن اداری شیشه ای

 

پارتیشن‌ ها دسته بندی دیگری نیز از لحاظ میزان استحکام دارند که شامل پارتیشن های دو جداره و تک جداره می‌باشد. پارتیشن دو جداره از دو دیواره ام ‌دی ‌اف، شیشه و.. تشکیل شده است. اگرچه از لحاظ قیمت نسبت به پارتیشن های تک جداره گران‌ قیمت می‌باشند، اما مزایای این پارتیشن‌ سازمان‌ ها را متقاعد می‌کند که برای آن هزینه کنند. پارتیشن دو جداره عایقی مناسب در برابر صدا است که نوع پارتیشن دو جداره ام ‌د‌ی ‌اف به شما فضایی با حریم خصوصی کامل خواهد داد و از سوی دیگر نوع پارتیشن دو جداره شیشه ای امکان استفاده از نور طبیعی محیط را برایتان فراهم خواهد کرد. لازم به ذکر است پارتیشن تک جداره اگرچه سبک‌ تر بوده، سریعتر نصب می‌شود و هزینه کمتری دارد، اما عایق مناسبی برای صدا و حرارت و گرما نیست.

همچنین از نظر ارتفاع بر حسب کاربرد مورد نظر شما در سه ارتفاع متفاوت وجود دارند:

  • پارتیشن کوتاه به منظور تفکیک فضا و ایجاد حریم خصوصی برای یک یا چند نفر کاربرد دارد. در این نوع پارتیشن گردش هوای محیط به راحتی انجام می‌شود اما در زمینه ایجاد فضای عایق صدا موثر نخواهد بود.
  • پارتیشن نیمه مرتفع در فضا هایی که به دنبال تفکیک بیشتر فضاها هستند کاربرد دارد و محدوده کاری افراد به وسیله اتاق دربدار مجزا شده است. گردش جریان هوای گرم در این نوع نیز صورت می‌پذیرد، اما برای برقراری تعادل در جریان هوای خنک می‌بایست زاویه قرارگیری اسپیلت و دریچه ‌های کولر بازبینی شود.
  • پارتیشن ارتفاع بلند معمولا برای ایجاد فضاهایی با حریم خصوصی بیشتر و عایق صدا بودن مانند اتاق جلسات کاربرد دارد. این پارتیشن فضای دو طرف را کاملا جدا خواهد کرد.

 

مزایای استفاده از پارتیشن اداری

استفاده از پارتیشن ‌های اداری مزایایی را برای شما خواهد داشت که ادامه به بررسی چند مورد می‌ پردازیم:

  • مقرون به صرفه

تردیدی وجود ندارد که پارتیشن ‌های اداری بسیار مقرون به صرفه‌تر از تلاش برای تقسیم ‌بندی فضای کاری با دیوارهای فیزیکی می‌باشد. بسته به سطح کیفیت و طراحی مورد نظر شما، پارتیشن را میتوان سرمایه‌گذاری نسبتا ارزان برای ایجاد یک فضای کاری بهینه دانست.

 

  • کاربردی

با توجه به اینکه مشاغل مدام در حال تغییر هستند، نحوه کار، تعداد کارکنان، اندازه یک واحد و… نیز متغیر خواهد بود. در نتیجه با استفاده از پارتیشن این امکان را دارید که در سریع‌ترین زمان آن را نصب،‌ حذف و یا جابجا کنید. فرقی نمی‌کند شما مالک دفتر باشید یا آن را اجاره کرده باشید، در هر صورت نصب پارتیشن های اداری نیازی به مجوز نداشته و در کمترین زمان قابل نصب و جدا کردن است.

 

  • حریم خصوصی

یکی از مهمترین دلایل استفاده از پارتیشن ‌بندی اداری امکان ایجاد فضاهای خصوصی بیشتر است. در یک دفتر باز و وسیع با استفاده از پارتیشن میتوانید فضایی موقت یا دائمی برای جلسات خود ایجاد کنید و حتی میتوان آن را عایق صدا ایجاد نمود.

 

  • زیبایی شناسی

پارتیشن اداری یکی از شیک ‌ترین عناصر یک دفتر به شمار می ‌رود که میتوانید با ترکیب سبک و طرح‌ های مختلف، لوگو شرکت یا رنگ سازمانی خود در طراحی آن به یک طرح منحصر به فرد برای سازمان خود برسید.

 

با وجود مزایای متعددی که پارتیشن ‌های اداری دارند، میتوانید برای یافتن و انتخاب بهترین پارتیشن اداری برای محیط کاری خود با ما در ارتباط باشید. مطمئن باشید که تجربه و سابقه درخشان مجموعه پارتیشن اداری راهنمایی مناسب برای شما خواهد بود.

 

مجموعه پارتیشن اداری