ایده های جذاب برای تزئین پارتیشن اداری

ایده‌ های جذاب برای تزئین پارتیشن اداری، می‌توانند به شما کمک کنند تا فضای کاربردی‌ تر همراه با انرژی مثبت بیشتری در اختیار داشته باشید. برای اینکه در محیط اداره، کارمندان به شکل موثر‌تر مشغول به کار باشند و بازدهی بیشتری ارائه بدهند، قطعاً لازم است محیط هم با این هدف، هماهنگ شده باشد. اگر برای هر کارمند اتاق مجزایی برای کار وجود داشته باشد، دکوراتور با اختیارات بیشتری می ‌تواند فضایی مثبت و کارآمد خلق کند. اما مساله این است که معمولاً در اداره‌ ها و شرکت‌ ها برای هر کارمند، اتاق جداگانه وجود ندارد بلکه یک فضای باز است که در آن تعدادی میز و صندلی و سیستم کامپیوتر چیده شده و بسیاری از کارمندان باید در چنین محیطی مشغول به کار باشند.

اگر قرار باشد یکی از کارمندان روی وظیفه ‌ای حساس تمرکز کند و در عین حال همکار میز کناری، مشغول گفتگوی تلفنی با صدای بلند باشد، قطعاً تمرکز بسیار مشکل خواهد بود. چنین فضا‌های بازی باعث می‌شوند که کارمندان به راحتی تمرکز خود را از دست بدهند و هر بار متوجه رفت و آمد، صحبت و موارد حواس پرت کن دیگر باشند. برای برطرف کردن  این مشکلات، استفاده از پارتیشن می‌تواند راه حل مناسبی باشد. البته لازم نیست پارتیشن ‌ها فقط نقش جدا کننده فضا را داشته باشند بلکه تزئین پارتیشن اداری، باعث می‌شود این آیتم ‌ها به زیبایی و جذابیت محیط کار هم کمک کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم چند ایده جذاب برای تزئین پارتیشن اداری را با شما در میان بگذاریم.

 

پارتیشن اداری

 

تزئین پارتیشن اداری

تزئین پارتیشن اداری از هر جنسی که باشد یکی از کار‌هایی است که برای جذابیت بیشتر فضای محیط کار می‌توان انجام داد. قطعاً نوع تزئینات باید با جنس پارتیشن، همخوانی داشته باشند.  پارتیشن‌ های اداری در حال حاضر دارای انواع متنوعی هستند و حتی اگر شما ایده کاملا خاصی در نظر دارید باز هم دکوراتور می‌تواند این ایده را برای پارتیشن اداری پیاده‌سازی کند به شکلی که کاربرد آن هم حفظ شود.  به طور کلی قصد داریم که پارتیشن به غیر از کاربرد اصلی خود که جدا کننده فضا است و حریم خصوصی بیشتری ایجاد می‌کند، زیبا هم باشد و در هنگام کار، محیط را قابل تحمل و خوشایند کند.

از آنجایی که پارتیشن یک آیتم مهم در محیط کار است تزئین و طراحی آن، تاثیر چشمگیری بر فضای کلی خواهد داشت. هر شرکت یا اداره ‌ای دارای موضوع و هدف خاصی است که فضای اداره بر اساس آن شکل گرفته و کارکنان و حتی ارباب رجوع دارای پرسونای مرتبط با هدف شرکت می‌باشند. یک دکوراتور ماهر می‌تواند فضا را به شکلی طراحی کند که به هدف شرکت نزدیک‌تر باشد و در کارمندان احساس هماهنگی با محیط ایجاد کند. یکی از اساسی‌ ترین شناسه ‌های هر شرکت و تجارتی، لوگوی آن است، بر اساس سلیقه کارفرما، یکی از تزئینات پارتیشن‌ های اداری، می‌تواند لوگوی اصلی شرکت باشد. البته نوع طراحی لوگو روی پارتیشن بستگی به جنس آن دارد که در ادامه مطلب، این موضوع بررسی می‌شود.

 

انواع تزئینات پارتیشن‌های اداری

انواع تزئینات پارتیشن ‌های اداری که در مدل، کاربرد و جنس خود متفاوت هستند، در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر این بسیاری از طراحان دکوراسیون، ایده ‌های جذاب برای تزئین پارتیشن اداری ارائه می‌دهند که در نوع خود خاص و بی ‌نظیر می‌باشند. پس توصیه می‌کنیم قبل از پافشاری بر ایده خود، تعدادی از پیشنهادهای طراح را بررسی کنید. گفتیم برای اجرای تزئینات و طراحی‌های مختلف بر روی پارتیشن اداری باید در قدم اول، جنس آن را در نظر بگیرید زیرا هر ایده ‌ای مخصوص جنس خاصی از پارتیشن است.

 

پارتیشن اداری چوبی

 

تزئین پارتیشن ام ‌دی‌ اف و چوبی

تزئین پارتیشن چوبی و به طور کلی پارتیشن ‌هایی که از جنس الوار و انواع مشتقات چوب هستند، باعث می‌شوند که فضای اداره یا شرکت، حالت سنتی یا آنتیک بگیرد به عبارتی دیگر وقتی از پارتیشن چوبی در اداره استفاده کنیم با یک محیط کلاسیک روبرو خواهیم شد. معمولاً از پارتیشن چوبی استفاده می‌شود زیرا این نوع از پارتیشن‌ ها به راحتی پیاده‌ سازی و نصب می‌شوند و فضایی با حس و حال طبیعت ایجاد می‌کنند. همان‌ طور که پیش از این گفتیم پارتیشن چوبی می‌تواند از چوب خالص یا مشتقات چوب باشد. مشتقات چوب مانند نئو پان‌ها، ام دی اف‌ها و مواردی دیگری هستند که گاهی در کارگاه به صورت مایع می‌باشند و دقیقاً به شکل قالبی که در نظر دارید، ساخته می‌شوند.

یکی از بهترین تزئیناتی که برای پارتیشن ام‌‌ دی ‌اف استفاده می‌شود، حکاکی است. برای مثال می‌توان با روش‌های مختلف، لوگو شرکت را بر روی یکی از پارتیشن ‌ها، حکاکی کرد. بهتر است محل قرار گیری این پارتیشن جایی باشد که ارباب رجوع آن را در اولین لحظه ورود مشاهده کند.

 

تزئین پارتیشن آلومینیوم

تزئین پارتیشن آلومینیوم با کمک فلزات آب شده که شبیه به یک لایه رنگ عمل می‌کنند، نتیجه زیبایی در پی دارد. توجه داشته باشید که یکی از مهم ‌ترین مزایای استفاده از پارتیشن آلومینیوم، مقاومت و حفظ ظاهر آن تا مدت ‌های طولانی است. اگر به دنبال ایده‌های جذاب برای تزئین پارتیشن اداری هستید و این پارتیشن از جنس آلومینیوم است می‌توانید با روکشی از جنس آلومینیوم آب شده اما به رنگ‌های دیگر، تمام نقاطی که جوش خورده‌اند را مسطح کرده و حالتی زیبا و یک‌دست به محیط کار بدهید. رنگ‌ جیوه‌ای، طلایی، سربی و … حس یکپارچگی و نظم زیادی را به فضا القاء می‌کنند.

 

تزئین پارتیشن شیشه ‌ای

تزئین پارتیشن شیشه ‌ای که یکی از انواع پر طرفدار و زیبای پارتیشن اداری است راه حل مناسبی برای تغییر فضای بی‌روح شرکت‌ها می‌باشد. می ‌توانیم بگوییم که مهم‌ترین مزیت پارتیشن شیشه ‌ای این است که مانعی برای ورود نور طبیعی نیست و محیط کار را تاریک نمی‌کند. ایده‌ های جذاب برای تزئین پارتیشن اداری، در رابطه با پارتیشن‌ های شیشه‌ ای جای مانور ‌های زیادی دارد. در ساده‌ترین حالت، استفاده از برچسب ‌های مات یا مشجر، باعث زیبایی بیشتر شده و حریم خصوصی مناسب ‌تری ایجاد می‌کنند. همچنین اگر در محیط شرکت خود از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای استفاده می‌کنید، استفاده از برچسب لوگوی شرکت، گزینه مناسبی است. البته بهتر است رنگ برچسب، رنگ اصلی لوگو باشد اما برای هماهنگی با فضا، می‌توانید این رنگ را هم تغییر دهید.

 

پارتیشن اداری شیشه ای فریم لس

 

ایده ‌های دیگر برای تزئین پارتیشن اداری

ایده‌ های تزئین پارتیشن اداری، بسیار متنوع هستند پس توصیه می‌کنیم ذهن خود را برای طراحی و تزئین به این موارد محدود نکنید و با ابتکار و خلاقیت، فضای منحصر بفردی در محل کار ایجاد نمایید. در نظر داشته باشید که غیر از زیبایی، این پارتیشن‌ ها بایستی در وضعیت استاندارد پیاده ‌سازی شوند، تا حد ممکن راه نور طبیعی را به ساختمان، سد نکنند و نیز حریم خصوصی را تا جایی که ممکن است افزایش دهند (البته این نکته باید طبق سلیقه و هدف کارفرما انجام شود).

 

تزئین پارتیشن با آیتم‌های هنری

تزئین پارتیشن با آیتم‌های هنری، یکی از هیجان انگیز‌ترین گزینه‌ها برای تزئین انواع پارتیشن در محیط اداره است. با توجه به جنس پارتیشن به کمک برچسب‌ ها، حکاکی ‌ها، تابلو‌ های نقاشی، قاب ‌های عکس و …می ‌توانید فضای بی‌روح محل کار را تبدیل به محیطی کنید که عناصر هنری در آن حضور دارند و انرژی مثبتی ایجاد می‌کنند. قطعاً این تزئینات هنری باید با فضا مرتبط باشند و به گونه‌ ای به کار بروند که کسالت بار و ملال آور به نظر نرسد.

 

تزئین پارتیشن های شیشه ‌ای بدون فریم

تزئین پارتیشن‌ های شیشه ‌ای بدون فریم، یا به اصطلاح بدون قاب، با استفاده از برچسب ‌های رنگی یا با طرح‌ های مختلف، از ایده ‌های جذاب برای تزئین پارتیشن اداری است. می‌توانید از این برچسب‌ ها برای ایجاد قاب، دور تا دور پارتیشن ‌های ساده استفاده کنید. برای مثال یک قاب که از برچسبی با طرح چوب درست شده است، با محیط اداره‌ای که دارای گلدان و گیاهان زیادی است، همخوانی مناسبی خواهد داشت.

تنوع برچسب‌هایی که برای تزئین و طراحی پارتیشن ‌های شیشه ‌ای وجود دارد بسیار زیاد می‌باشد برای همین گفتیم که مانور زیادی برای این کار وجود دارد. استفاده از چندین رنگ برچسب شفاف، بر روی پارتیشن‌ های شیشه ‌ای، قطعاً فضایی خاص و زیبا ایجاد می‌کند.

 

تزئین پارتیشن‌ها با ایجاد قفسه

تزئین پارتیشن ‌ها با قفسه یا حفره‌هایی که محل مناسبی برای نگهداری گلدان‌ ها و یا قرارگیری فایل‌های کاری هستند، گزینه پیشنهادی بعدی است. در صورتی که پارتیشن چوبی، ضخیم و مقاوم باشد با نصب قفسه‌ ها و باکس‌ ها در اندازه‌ های دلخواه، جایی برای قرار دادن گلدان یا آیتم‌های زیبای دیگر ایجاد کنید، سپس می ‌توانید به کارکنان اجازه دهید گیاهان مناسب و مورد علاقه خود را در این قفسه ‌ها قرار دهند. این نوع از دکوراسیون حس و حال طبیعت را منعکس می‌‌کند و قطعاً انرژی مثبت زیادی دارد. پیشنهاد دیگر اینکه پارتیشن ‌هایی از جنس چوب یا مشتقات چوب نصب کرده و بعد روی آن را کاملاً با گیاهان چسبنده پر کنید. این گیاهان باید انبوه و پر پشت باشند تا در نهایت سطح زیرین پوشانده شده و شبیه به یک دیواره گیاهی به نظر برسد.

 

پارتیشن اداری چوبی

 

امیدواریم مواردی که به عنوان ایده ‌های جذاب برای تزئین پارتیشن اداری نام بردیم، مورد توجه شما قرار گرفته باشند. برای اینکه بتوانید ایده‌ های بیشتری برای پیاده ‌سازی پارتیشن اداری داشته باشید از خلاقیت خود کمک بگیرید و در اینترنت به جستجو بپردازید تا تصاویر جدید و خاص را مشاهده کرده و با فکر باز‌تری طراحی کنید.