انواع پارتیشن اداری در محیط های اکوستیک

همانطور که میدانید پارتیشن‌ ها بخشی جداناپذیر از اجزای دکوراسیون اداری، دفاتر و ادارات به حساب می‌آیند و کمک می‌کنند در محیطی آرام و بی ‌صدا به مطالعه و انجام کارهایتان بپردازید. به نوعی پارتیشن ها ابزاری برای تقسیم فضا شناخته شده ‌اند و عملکردی مشابه با دیوار، شیشه و حتی پارچه دارند. هر چند که امروزه آنها را از جداره ‌ها و پنل ها می ‌سازند و قابلیت باز و بسته شدن و جابجایی نیز در آنها تعیین شده است اما به طور کلی ابزاری برای تقسیم فضا های باز در ادارات می‌باشند. امروزه با توجه به پیشرفت‌ هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده این پارتیشن ‌ها در جنس های مختلفی همچون شیشه، چوبی و پلاستیک یا حتی ترکیبی طراحی و ساخته می‌شوند. از بارزترین ویژگی های آن نیز میتوان به درب دار بودن و نبودن آنها اشاره کرد. اما تاکنون در رابطه با انواع پارتیشن اداری در محیط های اکوستیک چیزی شنیده اید؟
در ادامه این محتوا در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

مجموعه پارتیشن اداری

 

پارتیشن های اداری محیط های اکوستیک چگونه ‌اند؟

در قسمت فوق به این مسئله اشاره کردیم که با کمک پارتیشن اداری می‌توانیم فضایی را برای خود شخصی سازی و محدود کنیم و با تقسیم بهتر فضا در یک محیط باز، به راحتی به انجام کارهایمان بپردازیم. انواع مختلفی از پارتیشن اداری امروزه به دنیا معرفی شده که پارتیشن اداری در محیط های اکوستیک از جمله آنهاست. این نوع از پارتیشن ها کاربردی به مراتب مشابه با سایر پارتیشن های اداری دارند و اغلب با هدف محدودسازی فضای باز مورد استفاده قرار میگیرند. اما کمی به اسم آن توجه کنید، با واژه ای به نام آکوستیک یا Acoustic روبرو خواهید شد که به معنای صوت و صدا می باشد. در واقع با توجه به اینکه در فضاهای باز صداها بسیار بلند است، وجود پارتیشن هایی که از بروز صدا جلوگیری کنند بسیار ضروری می باشد.
جالب اینجاست که پارتیشن آکوستیک سازگار هستند و میتوانید از آنها برای تمامی محیط ها استفاده کنید. هر چند که بیشترین کاربرد آنها در قسمت اداری یا حتی بایگانی ادارات است. هرچند پنل‌ ها و طراحی های زیبا و خلاقانه ای از آن در بازار موجود است اما شما میتوانید آنها را به صورت اختصاصی و جدید طراحی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس باما بروید.
اگر بخواهیم توضیحات بیشتری درباره صفحات آکوستیک ارائه دهیم، باید بگوییم؛ آنها در طرح ها و رنگ های مختلفی موجود هستند و می توان حتی از آنها به عنوان درب دفتر نیز استفاده کرد. این صفحات از جنس فوم با ضخامت 24 میلی متر می‌باشند تا نویز ها را به سمت خود جذب نمایند. طراحی آنها نیز به صورت کاملا مختلف صورت می گیرد تا محدودیتی در استفاده از آنها به وجود نیاید. البته برای ساخت این پارتیشن ها متخصصان میتوانند از شیشه های چند جداره یا چوبی دو جداره استفاده کنند که کاملا به نیاز و البته بودجه مخاطب برمیگردد.
به عقیده بسیاری از افراد پارتیشن های اداری در محیط های اکوستیک ایده‌آل ترین محصول برای انجام کار در محیط های پر سر و صدا هستند زیرا فوم ضد صدایی در آنها تعبیه شده که تمامی این قبیل از مشکلات را برطرف می کند. به عبارتی؛ پارتیشن های آکوستیک با توجه به این نیاز تولید شده اند و مهمترین ویژگی که سبب تمایز آن با دیگر پارتیشن ها می باشد، عایق صوتی بودن آنها می باشد.
اگر خواهان تهیه این نوع از پارتیشن اداری هستید تنها کافیست به بخش تماس با ما مراجعه کنید تا کارشناسان ما راهنمایی های دقیقی را در اختیار شما قرار دهند.

 

مجموعه پارتیشن اداری شیشه ای

 

مزایای استفاده از پارتیشن اداری آکوستیک

این مسئله را همواره به خاطر داشته باشید اگر ابزار مورد نظر شما ویژگی و مزیتی را با خود به همراه نداشته باشد به هیچ عنوان به سراغ بهره گیری از آنها نخواهید رفت. این مسئله در رابطه با انواع پارتیشن اداری در محیط های اکوستیک نیز صدق می‌کند

* معمولا برای ساخت پارتیشن اداری اکوستیک از شیشه چند جداره استفاده می شود تا در برابر صدا عایق شود.
* تنوع بسیار بالایی دارد و شما میتوانید به راحتی ترکیب رنگ دلخواه خود را انتخاب نمائید.
* استفاده از آنها در محیط های اداری منجر به افزایش بهره وری مدیران و کارمندان می شود.
* چیزی حدود 85درصد صدای محیط اطراف را کاهش می دهد.
* امکان طراحی و تولید آنها در رنگ و ابعاد و طرح های مختلف وجود دارد تا هیچگونه ناهماهنگی با سایر محیط ادارات به وجود نیاورد.
* نور به راحتی از آن عبور می کند و فضایی دلچسب را برای کارکردن فراهم می آورد.

 

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم تا شما را با انواع پارتیشن اداری در محیط های اکوستیک آشنا کنیم. حال میدانید که فوم با ضخامت 24 سانتی متر، شیشه های چند جداره و چوب دو جداره کمک می کند تا محیطی که در آن قرار گرفته اید در برابر صدا عایق شود و به راحتی و با خیالی آسوده به انجام کارهایتان بپردازید. هر چند نکات بسیار زیاد دیگری در این زمینه وجود دارد که باید نسبت به آن آگاه شوید. از همین رو توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه نمائید تا کارشناسان و متخصصان مجموعه پارتیشن اداری اطلاعاتی جامع تر و کامل تر را در اختیار شما قرار دهند و علاوه بر برطرف کردن ابهامات ذهنی تان، راهنمایی ها را جهت خرید و تهیه پارتیشن اداری به شما ارائه دهند.