انتخاب پارتیشن اداری بر مبنای قیمت

این روزها استفاده از پارتیشن در تمامی شرکتها و ادارات امری بسیار معمول و رایج و حتی می‌توان گفت که در بسیاری از موارد، جداسازی قسمتهای مختلف یک اداره برای ما با استفاده از پارتیشن امری مهم و حائز اهمیت است. در این مطلب از سایت پارتیشن اداری قصد داریم که تمرکز خود را بر روی موضوع انتخاب پارتیشن اداری بر مبنای قیمت بگذاریم. به همین دلیل باید فاکتورهای مختلفی که بر روی قیمت نهایی پارتیشن اداری مورد نظر شما تاثیرگذار هستند را در نظر داشته باشیم و در زمان خرید پارتیشن اداری به آنها توجه کنیم. در ادامه ما عوامل مهمی مانند جنس پارتیشن، نوع پارتیشن، استفاده از طرح‌‌ های خاص روی پارتیشن و… را به صورت جداگانه بررسی کرده و تاثیر هر کدام از آنها روی قیمت پارتیشن را بررسی میکنیم.

 

پارتیشن اداری

 

عوامل تاثیر گذار روی قیمت پارتیشن اداری

برای انتخاب پارتیشن اداری بر مبنای قیمت شما باید بدانید که قسمتهای مختلف یک پارتیشن اداری تا چه میزان بر روی قیمت نهایی محصولات تاثیر دارند. با دانستن این موضوع که شما به راحتی می‌توانید جنس و نوع پارتیشن خود را انتخاب کرده و به عنوان مثال سراغ مواد اولیه بروید که در نهایت هزینه‌‌ های کمتری بر دوش شما می‌گذارند. اما در این میان نکته بسیار مهمی وجود دارد که به هیچ عنوان نباید از آن غافل شد، آن هم این که: ” هر پارتیشن با ویژگی‌‌ های خاص قیمت متفاوتی دارد و همین باعث میشود مشتریانی که بودجه کمی برای پارتیشن بندی اداره و یا شرکت خود در نظر گرفته اند، دامنه انتخاب محدودی داشته باشند” در بخشهای بعدی ما انواع مختلف پارتیشن‌ ها را خدمت شما معرفی میکنیم.

قیمت نهایی پارتیشن تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند: ابعاد، دستمزد نیروی کار تولید کننده، نوع پارتیشن، متریال مورد استفاده برای تولید و… است. در این میان واضح است که هر چقدر کیفیت محصول مورد نظر شما بالا باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. به همین دلیل است که متخصصان ما بر این عقیده اند بررسی یک محصول فقط از نقطه نظر قیمت باعث میشود که شما در نهایت نتیجه گیری ناقصی داشته باشید. بهترین کار در مورد بررسی قیمت یک محصول این است که در مورد آن به این سوال ساده پاسخ دهید: “آیا قیمت پارتیشن اداری مورد نظر ما با کیفیت آن سازگار است؟” بعد از پاسخ به این سوال شما ارزش واقعی محصول خود را خواهید فهمید.

 

تاثیر جنس روی قیمت پارتیشن

انواع مختلف پارتیشن‌‌ های اداری MDF، شیشه ‌ای، آلومینیومی و استیل دارای ویژگی‌‌ های متفاوت و همچنین تفاوت قیمت قابل ملاحظه‌ای هستند. در ادامه توضیحات بیشتری در زمینه این موارد خواهیم داد:

 

●        پارتیشن‌‌ های MDF

پارتیشن ‌‌های ام دی اف دارای وزن مناسبی هستند که با استفاده از آنها به راحتی می‌ توانید فضاهای مورد نظر خود را از یکدیگر جداسازی کنید. قیمت این نوع پارتیشن مناسب تر از انواع دیگر است و از طرفی با انتخاب MDF به عنوان متریال مورد استفاده برای ساخت پارتیشن شما می ‌توانید به رنگبندی و طرح‌‌ های مختلفی از این محصولات دسترسی داشته باشید. البته در خصوص این نوع پارتیشن باید به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از آنها بخش زیادی از انتقال نور طبیعی در فضای مورد نظرتان را از دست خواهید داد. برای همین در صورتی که میخواهید از تابش نور طبیعی به قسمتهای مختلف اداره یا شرکت خود بهره مند شوید، این نوع پارتیشن با وجود قیمت مناسب گزینه خوبی برای شما نخواهد بود.

 

●        پارتیشن‌‌ های شیشه‌ ای

می‌توان گفت یکی از بهترین انواع پارتیشن اداری از نظر کارایی و کیفیت، پارتیشن شیشه ‌ای است. با استفاده از این پارتیشن ‌ها شما به راحتی قسمت‌‌ های مختلف محیط اداری یا شرکت خود را به راحتی جداسازی کرده‌اید. از طرفی عایق صدایی بودن این نوع پارتیشن تا حدی از عبور سر و صدا جلوگیری میکند. قیمت این نوع پارتیشن بیشتر از نمونه‌‌ های MDF است، اما مزایای مختلف این محصولات مانند: “سازگاری با سایر قسمتهای دکوراسیون، قابلیت استفاده از شیشه‌‌ های مات و شفاف و…” باعث افزایش محبوبیت این محصولات در بین همه شده است. یکی دیگر از روشهایی که به شما کمک میکنند که فضاهای مورد نظرتان را با استفاده از این پارتیشن ‌ها خصوصی سازی کنید و از طرفی نور طبیعی را از دست ندهید این است که تا ارتفاع مشخصی از برچسب‌‌ های مات کننده مخصوص استفاده کنید.

 

●        پارتیشن‌‌ های آلومنیومی

این نوع پارتیشن از نظر قیمت تقریبا مشابه با نمونه ‌‌های شیشه‌ ای و از نمونه‌‌ های MDF گرانتر است. تنوع رنگ بندی بالا، سبک بودن و جلوه زیبا از ویژگی‌‌ های مثبت این محصول است.

 

پارتیشن‌‌ های آلومنیومی اداری

 

●        پارتیشن‌‌ های استیل

این نوع پارتیشن قیمتی بالاتر از نمونه‌‌های دیگر دارد و از طرفی مزایایی را در اختیار شما میگذارد که در هیچ کدام از انواع پارتیشن دیده نمیشود. استحکام، دوام بالا، جلوه زیبا و لوکس استیل و کمک کردن به روشن‌تر شدن فضا از ویژگی‌‌ های مثبت این نوع پارتیشن است.

 

تاثیر نوع روی قیمت پارتیشن

برای انتخاب پارتیشن اداری بر مبنای قیمت شما باید قبل از همه چیز انواع مختلف این محصولات را بشناسید. به طور کلی می‌توان گفت که تمام پارتیشن‌‌ های ادرای به دو دسته: “تک جداره و دو جداره” تقسیم می‌شوند. در ادامه توضیحات بیشتری را در خصوص آنها در اختیار شما میگذاریم.

 

● پارتیشن اداری تک جداره

همانطور که از نام این محصولات می‌ توانید حدس بزنید، ساختار آنها به صورتی است که از یک لایه تشکیل شده اند و به این صورت مقاومت کمتری در برابر انتقال حرارت و صدا دارند. در صورتی که فضای مورد نظر شما نسبتاً ساکت است و دمای تقریبا پایداری دارد، این پارتیشن ‌ها گزینه‌‌ های خوبی برای شما خواهند بود.

● پارتیشن اداری دوجداره

این نوع پارتیشن اداری برای مکان‌هایی که سروصدای زیادی هست کاربرد بالایی دارد و به شما اجازه میدهد بخش زیادی از سرو صدای مزاحم برای نیروی کار خود را از بین ببرید. این نوع پارتیشن دارای ضخامت بیشتری از نمونه‌‌ های تک جداره و قیمت نیز بالاتر است.

 

نکته ‌ای که در این قسمت باید به یاد داشته باشید این است که پارتیشن‌‌ های دو جداره با توجه به نیاز شما با استفاده از متریال مختلف (که قبلا آنها را خدمت شما معرفی کردیم) تولید و به بازار عرضه می‌شود؛ پس در زمان انتخاب پارتیشن اداری بر اساس قیمت باید این موضوع را نیز به یاد داشته باشید. همچنین نسل جدیدی از پارتیشن‌‌ های اداری به نام پارتیشن آکوستیک، کاملا عایق صداست و سکوت کامل را در بخشهای مختلف اداره یا شرکت شما حکمفرما میکند. البته باید در نظر داشته باشید که این نمونه پارتیشن را با متریال شیشه و ام دی اف تولید میکنند و قیمتی بالاتر از نمونه‌‌ های دو جداره خواهند داشت.

 

پارتیشن اداری ام دی اف

 

سایر موارد تاثیرگذار روی قیمت پارتیشن اداری

سایر موارد تاثیرگذار روی قیمت پارتیشن اداری مانند امکان چاپ لوگو روی پارتیشن، ایجاد طرح‌‌ های مختلف و… گزینه هایی هستند که برای انتخاب پارتیشن بر مبنای قیمت باید آنها را در نظر داشته باشید. در همین راستا باید در نظر داشته باشید که برای چاپ لوگو و یا هر طرح دیگر می‌توان از روشهای مختلفی استفاده کرد که هر کدام از آنها دارای ویژگی ‌‌های مختلف و قیمت متفاوتی هستند که قیمت نهایی محصول مورد نظر شما را تحت تاثیر قرار میدهند. گرانقیمت ترین نوع چاپ که با کیفیت ترین آنها نیز هست، چاپ به وسیله دستگاه CNC می‌باشد و ارزان ترین نمونه چاپ، استفاده از لوگو یا طرح چاپ شده است که قیمت و کیفیت پایینی دارد.