آشنایی با درب های پارتیشن MDF

اینکه پارتیشن های اداری نقش بسیار مهمی را در دکوراسیون اداری ایفا می کنند، برهیچکس پوشیده نیست. پارتیشن بندی یکی از بهترین انتخاباتی است که مدیران اتخاذ می کنند. و نتیجه و اثرات مثبت آن را بر روی کارمندان و محیط کار میبینند. هر چند که بهره گیری از پارتیشن اداری نه تنها منجر به جدا شدن بخش های مختلف و امکان استفاده بهینه از فضا و ارتقای عملکرد کارکنان می شود. بلکه از نظر جلوه بصری، زیبایی و دکوراتیو نیز عملکرد موثری از خود به جای میگذارد و محیطی مدرن تر و قابل قبول تر را ارائه می دهد. این روزها با انواع مختلفی از پارتیشن ها روبرو هستیم که پارتیشن ام دی اف از جمله آنهاست.

مسئله مهم دیگر به اهمیت پارتیشن ها در دکوراسیون اداری مرتبط می شود. فرض کنید به دلایل مختلف نظیر اضافه شدن کارمندان جدید، فرآیندهای اداری و… نیاز به اعمال تغییرات در دکوراسیون باشد. آیا فکر نمی کنید بهره گیری از پارتیشن بندی این روند را آسان تر می کند؟ در این مورد می توانید با کارشناسان و متخصصان سایت پارتیشن اداری مشورت کنید.

در این میان موضوع مهم دیگر به درب های پارتیشن ام دی اف برمیگردد. آیا تاکنون به ذهنتان خطور کرده؛ همانطور که انواع مختفی از پارتیشن ها وجود دارد، درب های متنوعی هم به بازار معرفی شده که در حین طراحی و ساخت پارتیشن ها باید انتخاب شوند؟ اما کدام یک از آنها به درستی نیاز شما را پاسخ می دهد؟ در ادامه این مقاله قصد داریم توضیحاتی را در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. توضیحاتی که به شناخت بیشتر شما از درب های پارتیشن ام دی اف منجر خواهد شد. با ما همراه باشید.

پارتیشن ام دی اف را بشناسید

همانطور که از اسمش پیداست؛ شاکله اصلی پارتیشن ام دی اف را چوب ( MDF) تشکیل می دهد. مخفف واژه «تخته فیبر با چگالی (دانسیته) متوسط» (به انگلیسی: Medium-density fibreboard) است که جزو فراورده‌های چوبی محسوب می ‌شود. ام ‌دی ‌اف را باید نوعی فیبر بدانید که به روش خشک تولید می شود. چگانی آن نیز به چیزی حدود 650 تا 800 کیلوگرم بر متر مکعب میرسد.

اگر قصد بهره گیری از این نوع پارتیشن ها را در سر دارید باید بگوییم ؛ از تمامی انواع دیگر موجود در بازار ارزان تر است. شاید همین مسئله را باید یکی از اصلی ترین دلایل فراگیر بودن استفاده از آن دانست. از طرفی این امکان برای مخاطبان وجود دارد تا پارتیشن ام دی اف خود را در رنگ و روکش دلخواه سفارش داده و مورد استفاده قرار دهند. زیرا روکش های متنوعی از ام دی اف در بازار موجود است که از جمله مهم ترین آنها میتوان به HPL، PVC و VINILIUM اشاره کرد. البته در این میان نباید از روکش معروف «فرمیکا» گذشت. این روش از جنس ملامینه بوده که در آن کاغذ دکوراتیو آغشته به رزین در شرایطی با حرارت و فشار بالا بر روی تخته MDF چسبانده می شوند.

نصب آنها نیز از مراحل مختلفی برخوردار است. هر چند که در صورت همکاری با شرکتی معتبر و باتجربه نصب آن در کوتاه ترین زمان ممکن صورت میگیرد. به خاطر بسپارید؛ اجرای پارتیشن های MDF ، یک کار کاملا فنی و پیچیده بوده و بهتر است که نصب و انجام آن را به افراد بی تجربه واگذار نکنید.

با این تفاسیر آیا فکر می کنید بهره گیری از پارتیشن ام دی اف گزینه مناسبی برای شماست؟

پارتیشن ام دی اف را بشناسید

ویژگی های استفاده از پارتیشن ام دی اف

می دانید تا زمانی که یک محصول مزایایی را با خود به همراه نداشته باشد، افراد به سراغ بهره گیری از آن نمی روند. حتی در دکوراسیون داخلی اداری نیز جایگاهی پیدا نخواهد کرد. در این بخش قبل از اینکه به سراغ درب های پارتیشن ام دی اف بروید، بیایید ویژگی های آن را بشناسید. بدانید استفاده از آن به چه صورت به شما کمک می کند:

  • از خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بالایی برخوردار است.
  • این امکان را می دهد از طریق ماشین کاری، ابزارخوری و سنباده کاری، طرح های مختلف را ایجاد نمود.
  • دارای سطوحی صاف و بسیار متراکم است.
  • از قابلیت شکل پذیری و لبه های صاف برخوردار است.
  • پایداری ابعاد و مقاومت آن در برابر فشرده شدن بسیار بالاست.
  • امکان انجام انواع روسازی ها مانند انواع روکش های چوبی و غیر چوبی، رنگ آمیزی و… وجود دارد.
  • از زیبایی ظاهری مناسب، طبیعت ملایم و ظریف و حالات شبیه به چوب برخوردار می باشد.
  • قیمت مناسبی دارد.

با وجود چنین مشخصات و ویژگی هایی آیا به سراغ بهره گیری از از پارتیشن ام دی اف نمی روید؟ باید بگوییم تنها در صورتی میتوان گفت پارتیشن های MDF بهترین گزینه برای شماست که نیازسنجی درستی صورت گرفته باشد. در این میان میتوانید با کارشناسان و متخصصان شرکت پارتیشن اداری صحبت کنید. آنها راهنمایی های دقیق و کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

درب های پارتیشن MDF

آیا به گوشه ذهنتان این مسئله خطور کرده که ممکن است در حین انتخاب درب های پارتیشن ام دی اف نیز دچار سردرگمی شوید؟ باید بدانید که این روزها با وجود پیشرفت های صورت گرفته در علم و تکنولوژی انواع مختلفی از درب های پارتیشن ام دی اف به بازار معرفی شده است. از جمله عبارتند از:

درب های تمام ام دی اف

همانطور که از اسمش پیداست؛ این نوع از درب ها تماما از MDF تشکیل شده اند. برای ساخت آنها نیز از سه لایه ام دی اف 16 میلیمتری استفاده شده که ضخامت آن به 4.8 سانتی متر نیز میرسد. هر چند که این سه لایه بودن چوب، وزن درب را بالا می برد و چهارچوب توانایی نگهداری از درب با این وزن را ندارد. اما بهرحال دارای استحکام بالایی برخوردار بوده و از طرفی طول عمر بیشتری دارد.

برای اینکه نصب انواع پارتیشن های MDF با موفقیت صورت گیرد حداقل ارتفاعی که برای آن درنظر میگیرند، 13.2 سانتی متر می باشد. حال اگر بخواهیم به تفکیک اندازه آنها بپردازیم باید بگوییم؛ ارتفاع درب10.2سانتی متر می باشد همراه با یک فریم چهارچوب 3 سانتی متری که در بالای آن اجرا می شود. مجموعاً ارتفاع13.2 را رقم خواهد زد. در صورتیکه ارتفاع پارتیشن از حالت استاندارد بلندتر باشد در قسمت فوقانی درب، کتیبه اجرا خواهد شد. کارشناسان ما به هیچ عنوان ارتفاع کوتاهتر را پیشنهاد نمی دهند.

درب MDF با شیشه وسط مات

درب MDF با شیشه وسط مات

مطمئنا انواع مختلفی از این نوع درب را در دفاتر اداری مشاهده کرده اید. اگر بخواهیم به جزئیات آن بپردازیم باید به ضخامت 4.8 سانتی متری آن اشاره کرد که به صورت قاب و شیشه به ضخامت 6 میلیمتر در وسط آن به اجرا درمی آید. این قاب قطری به اندازه 15 سانتی متر دارد که MDF جنس اصلی اسکلت درب آن را می سازد. شیشه سندبلاست شده نیز دقیقا در وسط آن قرار میگیرد. راه مات های بوجود آمده در شیشه به دلیل شباهت با پرده کرکره های موجود در لت های پارتیشن کنار درب زیبایی بصری خاصی به پارتیشن می دهند.

از جمله دیگر عواملی که استفاده از شیشه های سندبلاست شده را در میان درب های پارتیشن اداری رایج کرده، قابلیت کنترل کردن در طرفین فضا می باشد. از طرفی هیچ مانعی برای عبور نور نیست. معمولا متخصصان به جهت افزایش مقاومت شیشه و همچنین مهار آن، از زواری به قطر 3 سانتی متر استفاده می کنند که جنس آن نیز از ام دی اف است.

درب های ام دی اف با شیشه راه مات

این نوع از درب های پارتیشن ام دی اف با نوع قبلی هیچ تفاوتی ندارد تنها طرح سندبلاست آن است که تفاوت ها را رقم میزند. در واقع در این نوع از درب ها، طرح بکار رفته به صورت افقی بوده که فاصله های منظمی از یکدیگر دارند. از طرفی شباهت آنها به پرده کرکره باعث می شود زیبایی خاصی را در محیط به وجود آورد. اگر به دنبال خرید محصولی کارآمدتر از نظر دید و بازتاب نور هستید باید بگوییم این نوع درب بهترین گزینه برای شما به حساب می آید.

دقت داشته باشید این روزها نوع و طرح سندبلاست ها بسیار متنوع است. به صورتی که در شرکت ها و محیط کاری مشاهده شده لوگو یا آرم شرکت را نیز بر روی آن حک کرده اند.

نتیجه گیری

در این مقاله تا حد امکان شما را با انواع درب های پارتیشن ام دی اف توضیحاتی را خدمت شما ارائه دادیم. با این حال ممکن است سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. از طرفی خواهان بهره گیری از انواع پارتیشن ام دی اف باشید. باید بگوییم کارشناسان و متخصصان شرکت پارتیشن اداری آماده اند تا راهنمایی ها و اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.